"Trabzon için küçük, kendim için büyük bir adım"

G.Birliği maçında yaptığı asistle öne çıkan Abdülkadir Ömür, Sabah'a konuştu: “Mutluluğumu tarif etmem zor. Formayı alabilmek için rekabet veren kaliteli bir kadronun içindeyim. İşim hiç kolay değil. Şu an sadece bir adım attım, henüz bir şeyi başarmadım.”
UEFA'nın resmi internet sitesinde bundan tam 2 yıl önce daha 16 yaşındayken "Türk Messi" olarak tanımlanan Abdülkadir Ömür, Trabzonspor forması ile Gençlerbirliği maçında ortaya koyduğu performansla gündeme oturdu. İkinci yarıda Uğur'un yerine oyuna giren ve beraberliği getiren ilk golün asistini yapan Abdülkadir duygularını SABAH'a anlattı:

"Mutluluğumu tarif etmek zor. Şu an sadece bir adım attım. Henüz bir şey başarmadım ama takım için küçük olsa da kendim için büyük bir adım oldu. Bana güvenip sahaya süren hocama, sahada bana yardımcı olmak için elinden geleni yapan ağabeylerime ve beni bağırlarına basan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte bana şans verildikçe elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Gerçekten çok kaliteli bir kadromuz var ve bundan sonra forma rekabetinin iki üç kat daha yoğun olacağını söyleyebilirim."1.68'lik boyu nedeniyle eleştirilen, şans bulamadığı için bir dönem kiralanması gündeme gelen Abdülkadir en büyük hayalini şöyle özetliyor; "Babamın, ailemin ve elbette benim tutkuyla bağlı olduğum Trabzonspor forması ile şampiyonluk kupasını kaldırmak... O anın hayalini kurmak bile tüylerimi diken diken ediyor."


NASIL KEŞFEDİLDİ?

100 aday arasından seçilen 4 kişiden biri oldu.
Futbola babasının işlettiği halı sahada futbol oynayarak başlayan Abdülkadir, sabah erken saatlerden akşam saatlerine kadar okul önü ve mahalle aralarında futbol oynadı. İlk olarak okul takımlarında forma giyen genç yıldız, her dönem Trabzon'daki tüm okulları gezerek yetenekli oyuncuları keşfetmeye çalışan Trabzonspor altyapı hocaları tarafından keşfedildi. Yaklaşık 100 aday arasından seçilen 4 kişiden biri olan Abdülkadir, Trabzonspor'un altyapısında 9 yaşındayken futbol oynamaya başladı.


DORTMUND TEKLİF YAPTI

UEFA tarafından, "Geleceğin Messi'si" olarak tanımlandıktan sonra Borussia Dortmund, Trabzon'un kapısını çaldı ama teklif reddedildi. 18 yaşındaki oyuncu, şu an Golden Boy 2017 yarışmasında Kylian Mbappe ve Ramadan Sobhi ile kapışıyor. Mbappe, Monaco'dan PSG'ye 180 milyon Euro'ya transfer olurken, Sobhi ise geçen sezon 5 milyon Euro'ya Stoke'a gitti. Trabzonspor altyapısına başladıktan sonra okula ara vermek zorunda kalan Abdülkadir, arayı kapattı. Şu an üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Hedefi beden eğitimi okumak.


1.68 BOY ALLAH VERGİSİ

Fiziksel gelişimi için özel olarak çalışan Abdülkadir Ömür, özellikle boyu nedeniyle gelen eleştirilere, "Allah böyle istedi" cevabını veriyor. 168 cm boyundaki genç oyuncu, kendi fiziksel gelişimini tamamlamak adına teknik ekip tarafından verilen programı harfiyen uyguluyor ve hemen her gün özel fitness programlarını çalışıyor.

HABER YORUMLARI