Topçu'dan hakeme eleştiri!

Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Torku Konyaspor'a 1-0 yenilen Gaziantepspor'un teknik direktörü Mutlu Topçu, maçın hakemi Halil Umut Meler'in kararlarını eleştirerek, "Bugün hakemin hakemlik yaptığı kanaatinde değilim" dedi.
Topçu'dan hakeme eleştiri!
Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Torku Konyaspor'a 1-0 yenilen Gaziantepspor'un teknik direktörü Mutlu Topçu, maçın hakemi Halil Umut Meler'in kararlarını eleştirerek, "Bugün hakemin hakemlik yaptığı kanaatinde değilim" dedi.

Topçu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 3. dakikada yedikleri golü anımsatarak mücadeleye 1-0 mağlup başladıklarını ifade etti.

Karşılaşmanın ilk 25 dakikalık bölümünde üretken olamadıklarını aktaran Topçu, "İkinci yarıda iki oyuncu değişikliği yaptık. Defansif anlamda değil, ofansif olarak güçlü olmaya çalıştık. Üretmeye çalıştık ama olmadı. İkinci yarıda golü arayan taraf olduk ama Konya gibi bir takıma karşı hem gol atmak hem de gol yememeye çalışmak kolay değil" diye konuştu.

Hakem kararlarını eleştiren Topçu, şöyle konuştu:

"Benim ağzımdan genelde hakemlerle ilgili bir şey çıkmaz. Bugün hakemin hakemlik yaptığı kanaatinde değilim. Özellikle ikili mücadelelerde düdüğün aleyhimize çalınması düşündürücüdür. Sürekli oyunumuz durduruldu, hep sarı kart gösterildi. Aslında ben daha adil olunacağını düşünüyordum. Açıkçası hakemlerin bizim için böyle kararlar vermesini istemem."

Torku Konyaspor cephesi

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise Gaziantep'in en zor deplasmanlardan birisi olduğunu söyledi.

Her takım gibi kendilerinin de kazanmayı isteyerek Gaziantep'e geldiklerini ifade eden Kocaman, "Biz de istiyorduk. Maçın tümüne baktığımız zaman, golle başlamak bizim için avantajdı. Skoru geliştirmek için de çalıştık. Hatta etkili ataklarımız da olması gerekir" dedi.

Maçın genelinde iyi pozisyonlar bulduklarını ancak son 10 dakikada rakiplerinin de etkili olduğunu vurgulayan Kocaman, şunları kaydetti:

"İyi vuruşlarımız vardı. Öbür yanda da çok başarılı bir kaleci vardı. Karcemarskas görevini yapmaya çalışan ve hatta görevinin de üstüne çıkan bir kaleciydi. Maçtaki son 10-12 dakikalık bölümde kötü olsak da böyle bir deplasmandan galibiyetle dönmek memnun edici."

Kocaman, teknik direktör Topçu'nun hakeme yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, "Bu çok doğal bir davranış biçimi. Herkes kendi penceresinden bakıyor. Benim penceremden bakınca, gayet gelecek vadeden ve düzgün karakterli bir hakem gibi görünüyor. Mutlaka yanlışları oldu. Bunlar Mutlu hocanın dediği gibi Gaziantepspor için olmuş da olabilir ama benim penceremden iyiydi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA