Toni Kroos önümüzdeki sezon PSG forması giyebilir

SPORCOPE DIŞ HABER - Real Madrid'in Alman futbolcusu Toni Kroos için büyük bir transfer iddiası ortaya atıldı.
Toni Kroos önümüzdeki sezon PSG forması giyebilir
SPORCOPE DIŞ HABER - Real Madrid'in Alman futbolcusu Toni Kroos için büyük bir transfer iddiası ortaya atıldı.

Fransa basınında çıkan haberler, Alman futbolcunun önümüzdeki yaz transfer sezonunda Paris'in yolunu tutacağını yazmaya başladı. Fransa'da son bir aylık sürede birçok farklı basın organında dillendirilen bu iddialar; İngiliz, İspanyol ve Alman basını tarafından da ciddi bir transfer gelişmesi olarak yansıtılmaya başlandı.

2014 Temmuz ayında 25 milyon euro bonservis bedeliyle Bayern Münih'ten ayrılan Toni Kroos, Real Madrid'e transfer olmuştu. Florentino Perez'in yeni Los Galacticos projesinin son parçalarından biri olan Toni Kroos, takıma hemen uyum sağlamış ve Modric ile birlikte iyi bir ikili oluşturmuştu. Yüksek yaşı ve sık sakatlanması nedeniyle gözden çıkarılan Xabi Alonso'nun yerine takıma dahil olan Toni Kroos, İspanyol yıldızın eksikliğini aratmamıştı.

Paris Saint Germain'in de yaşlanan orta saha oyuncusu Motta'nın yerine düşündüğü Kroos için bu yaz İspanyol kulübüne astronomik bir rakam teklif etmeye hazırlandığı iddia ediliyor.

33 yaşındaki Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Thiago Motta'nın performansından memnun olsa da, bu bölge için daha genç ve tempolu bir futbolcu düşünen Laurent Blanc'nın, PSG'nin Katarlı sahibi Nassar El-Khelaifi'den Kroos'u istediği öne sürüldü.

Mevcut piyasa değeri 50 milyon euro olan Kroos için, City'nin başına geçmek için gün sayan Pep Guardiola için de istekli olduğu ve Dortmund'un Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan ya da Toni Kroos'u City'ye götürmek için transfer savaşına dahil olabileceği konuşuluyor.