Tolga Ciğerci'den G.Saray İtirafı; "Çekinmezdim..."

Galatasaray'ın sezon başında renklerine bağladığı Tolga Ciğerci çok özel açıklamalarda bulundu.

Tolga Ciğerci'den G.Saray İtirafı;

Galatasaray'ın sezon başında renklerine bağladığı Tolga Ciğerci çok özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'a bu sene başında katılan Tolga Ciğerci, GSTV'nin Florya'daki stüdyolarında özel olarak gerçekleşen röportajda Almanya'daki hayatından Galatasaray'a transferine, maç içi performansından milli takım kariyerine sorulara içtenlikle yanıt verdi.Tolga Ciğerci'nin açıklamaları şu şekilde;
Almanya'da olduğum dönemlerde tuttuğum takımı sorduklarında çekinmeden 'Galatasaray' diyordum. Hedefim öncelikle Bundesliga'da oynamaktı, kendimi orada göstermek istedim. Burada oynamak da hayallerimden biriydi.

Almanya'da birkaç kez sakatlandım. Her şey istediğim gibi gitmedi. Galatasaray'dan teklif aldığımda ise inanılmaz mutlu oldum. Buradaki ilk maçım benim açımdan inanılmazdı. Daha ilk maçımda kupayı aldım. Final maçında hocamız Jan Olde Riekerink 'Kim penaltı kullanmak istiyor?' diye sordu. Ben de kullanmak istediğimi söyledim. Şutlarımı henüz burada istediğim gibi gösteremedim ama Süper Kupa finalinde korkmadım, gittim ve golü attım.

Ligde ilk golümü atarsam sanırım kimseye hediye etmem... Top çizgiyi geçsin, takımım 3 puan alsın; benim için yeterli...

"TEK İSTEĞİM TAKIMA YARDIM ETMEK"

Maçlara çok iyi konsantre oluyorum. En fazla koşan ya da en çok pas yapan oyuncu olmak gibi bir düşüncem yok. Tek isteğim takıma yardım etmek. Ancak yine de çok çalışarak istatistiklerimin daha da üzerine çıkmak istiyorum. Gollerimi de atarak, asistlerimi de yükselterek oyunumu daha çok süsleyebilirim.

Selçuk ağabeyimiz çok iyi bir kaptan. Sadece beni değil, tüm takımı maça çok iyi hazırlıyor. Maç öncesi konuşuyor, bizi motive ediyor. Hocamız da Selçuk ağabey ile orta sahayı iyi kontrol etmemizi istiyor. Şimdilik çok iyi gidiyor, ikimiz de üzerine daha fazlasını koymak istiyoruz.