THY'de Sefer Duası

Bir kabin memurunun aktarımına göre  “Sefer duası”nın Dubai uçuşlarında kullanılma sebebi, “Birleşik Arap Emirlikleri’nin talebi.”
THY'de Sefer Duası
Türk Hava Yolları (THY), daha önce yalnızca Suudi Arabistan'a yapılan Hac uçuşlarında kullandığı “Sefer duası” uygulamasının kapsamını genişletti. THY'nin Dubai uçuşlarında yayınlanmaya başlanan “Sefer duası”nın, Ortadoğu'daki Müslüman ülkelere yapılan uçuşlarda kullanıldığı da iddia ediliyor.
BirGün'ün haberine göre, bu sabah yapılan TK763 sayılı Dubai-İstanbul uçuşunda kullanılan “Sefer duası” uygulamasını kabin memurlarına soran yolcular, uygulamanın yeni başlatıldığı yanıtını aldı. Bir kabin memurunun aktarımına göre ise “Sefer duası”nın Dubai uçuşlarında kullanılma sebebi, “Birleşik Arap Emirlikleri'nin talebi.”
EMİRLİĞİN HAVAYOLU ŞİRKETİNDE DAHİ YOK
Ancak ilginç olan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin uluslararası havayolu şirketi Emirates Havayolları'nın uçaklarında buna benzer bir uygulamanın olmaması.
Öte yandan uygulamanın sadece Dubai ile sınırlı kalmadığı, Ortadoğu'daki Müslüman ülkelere yapılan uçuşların tamamında kullanılmak üzere kapsamının genişletildiği de iddia edildi.
Konu ile ilgili THY'den bilgi almak istesek de yetkililere ulaşamadık.

HABER YORUMLARI