Tevez'den insanlık dışı faul!

Tevez'den insanlık dışı faul!


SPORCOPE DIŞ HABERLER - Arjantin liginin güçlü takımlarından Boca Juniors ve Newell's Old Boys takımlarının oynadığı maç üzücü bir olaya sahne oldu.

Boca Juniors takımının sahası olan La Bombonera Stadyumu'nda oynanan ve ev sahibi takımın Bentancur, Carlos Tevez, Jonathan Silva ve Sebastian Palacios ile bulduğu gollerle rakibini 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın 46. dakikası, sahalarda görülmesi

Deplasman takımı Newell's Old Boys'un kalecisi Ezequiel Unsain, Carlos Tevez ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda rakibi aşırtma vuruşu yapmak isterken dizinin yüzüne gelmesi nedeniyle ağır bir sakatlık yaşadı.

Hakem ve olayı yakından gören diğer oyuncuların hemen yanına koştuğu 20 yaşındaki kaleci, aldığı darbenin etkisiyle uzun bir süre hareketsiz kaldı. Derhal oyuncu değişikliği gerçekleştirilerek saha kenarına alınan talihsiz oyuncu buradaki tetkiklerin ardından hastaneye kaldırıldı.

Alt çene kemiğinde kırık meydana gelen Unsain'in ameliyat edildiği ve 45 günlük süre boyunca yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Pozisyonda herhangi bir art niyet görmeyen karşılaşmanın hakemi ise bu pozisyon için Boca'nın Arjantinli yıldızı Tevez'e kart göstermedi.