Telefonun başında bekliyorum!

Ligde zor günler geçiren Medicana Sivasspor'daki görevinden istifa eden Okan Buruk'un ardından Mesut Bakkal'ın göreve getirilmesi, her takıma bir telefon kadar yakın olan teknik direktörleri akıllara getirdi.
Telefonun başında bekliyorum!
Ligde zor günler geçiren Medicana Sivasspor'daki görevinden istifa eden Okan Buruk'un ardından Mesut Bakkal'ın göreve getirilmesi, her takıma bir telefon kadar yakın olan teknik direktörleri akıllara getirdi.

Mesut Bakkal

Kariyerinde 10 farklı takımı çalıştıran Mesut Bakkal, bir takımdaki en uzun teknik direktörlük deneyimini ilk çalıştığı Süper Lig takımı olan Gençlerbirliği'nin başında yaşadı. Gençlerbirliği'nde toplamda 50 maça çıkan Bakkal, en kısa dönemini ise sadece 84 gün görev yaptığı Mersin idman Yurdu'nda yaşadı. İlhan Cavcav ile yaşadığı sorunları bahane ederek Gençlerbirliği'ndeki görevinden istifa eden Bakkal, Mersin İdman Yurdu'nda da sadece 5 maça çıkabildi. Mesut Bakkal'ın maddi sorunlar yaşayan Mersin İdman Yurdu'ndan istifası devamında takımda 3 teknik direktör istifasını daha getirdi.

Bakkal'ın ardından göreve gelen Bülent Korkmaz takımın başında bu sezon en uzun süre kalan teknik adam oldu. Korkmaz takımın başında 15 maça çıkabildi. Bülent Korkmaz'ın ardından göreve gelen Hakan Kutlu 1, Nurullah Sağlam ise 2 gün sonra görevinden ayrıldı.

Hakan Kutlu

Mersin İdman Yurdu'nda o dönem başkanlık yapan Ali Kahramanlı'nın Bülent Korkmaz'ın ardından göreve getirilen Hakan Kutlu için yaptığı "Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşların adlığı bir karar Yapılanlardan haberim yok." açıklaması üzerine 44 yaşındaki teknik adam 5. teknik direktörlük deneyiminden de ayrılmış oldu. En uzun teknik direktörlük deneyimini yine Mersin idman Yurdu'nda yaşayan Hakan Kutlu, yaklaşık 1 yıl sürdürdüğü görevde toplamda 37 maça çıkmıştı.

Nurullah Sağlam

Mersin İdman Yurdu'nda Kutlu'nun ardından göreve getirilen bir başka gezgin teknik direktör Nurullah Sağlam ise sadece 2 gün dayanabildi. Kariyerinde toplam 7 farklı takımı çalıştıran Sağlam, yönettiği bütün kulüplere neredeyse en fazla 2 sezon dayanabildi. 50 yaşındaki teknik adamın Gaziantepspor, Torku Konyaspor ve 2010-2011 sezonundaki Mersin İdman Yurdu teknik direktörlük kariyeri sadece 2 sezon sürebildi.

Mesut Bakkal, Hakan Kutlu, Nurullah Sağlam gibi bir telefonla takımın başına geçen teknik direktörler akıllara Yılmaz Vural, Samet Aybaba, Christoph Daum gibi isimleri getirdi.

Yılmaz Vural

En son 1,5 yılda 7 farklı teknik adamla çalışan Gençlerbirliği'ndeki görevinden sadece 5 gün sonra istifa eden Yılmaz Vural, kariyerinde toplamda 25 farklı takım çalıştırarak rekora koştu. Yılmaz Vural kariyerindeki en uzun teknik direktörlük deneyimini 20 ay takımın başında kaldığı Kasımpaşa'nın başında yaşadı.

Samet Aybaba

Yılmaz Vural gibi kendisine gelen teklifi kolayca kabul eden bir başka teknik adam ise Samet Aybaba. Kariyerinde toplam 14 farklı takımı çalıştıran ve bir takımın başındaki en uzun süresini 2002 yılında 2 yıl görev aldığı Trabzonspor'da geçiren Aybaba, şu aralar Eskişehirspor ile ligin dibine demir atmış durumda.

...Ve Christoph Daum

Spor Toto Süper Lig takımlarının bir telefon kadar yakın olduğu teknik direktörler sadece Türkler değil. Çok fazla Anadolu takımı çalıştırmasa da ligde şampiyonluk yaşamış olan bütün büyük takımların imdadına koşan bir başka isim ise Christoph Daum. Türkiye'yle 1994 yılında Beşiktaş ile tanışan Christoph Daum, daha sonra farklı yeniden Beşiktaş, 3 farklı dönemde Fenerbahçe ve son olarak Bursaspor'u yönetmişti.