Taraftarlardan yönetime isyan

Galatasaraylı taraftarların kulüp yöneticilerine olan tepkisi her geçen gün daha da artıyor.
Taraftarlardan yönetime isyan
Galatasaraylı taraftarların kulüp yöneticilerine olan tepkisi her geçen gün daha da artıyor.
Ligde alınan kötü sonuçların yanı sıra UEFA'dan gelen bir yıl Avrupa Kupalarından men cezası, taraftarların sabrını taşırdı.

Sarı kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi'nden mezun olan kişiler tarafından yönetilmesinden bıkan taraftarlar, Twitter üzerinden "Galatasaray Taraftara Açılsın" kampanyası başlattı. Geçtiğimiz günlerde bir imza kampanyası düzenleyen Galatasaraylılar, yaklaşık 9 bin imza toplamayı başarmıştı.

Twitter'da gündem oldu

Taraftarların bu kampanya doğrultusunda #GalatasarayTaraftaraAçılsın etiketiyle attığı tweetlerin sayısı 18 bine yaklaştı. Twitter gündeminde 1 numaraya oturan kampanya bir çok Galatasaray taraftarının desteğini görmeye devam ediyor.  #GalatasarayTaraftaraAçılsın etiketi dünya sıralamasında da ilk 15'e girmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray taraftarlarının başlattığı imza kampanyasında kullanılan açıklama şu şekildeydi;

Amacı Türk olmayan takımları yenmek sloganıyla, onurumuz olan Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından kurulan Galatasaray'ımız bu misyonunu fazlasıyla yerine getirerek Türkiye'nin dünyadaki en büyük markalarından biri olmuştur.

Galatasaray camiası artık kabına sığmamaktadır. Bir grup güç sahibinin her başkanlık döneminde seçtiği kişileri yönetime getirme anlayışı artık son bulmalıdır. Şov amaçlı yöneticilik ve başkanlık yapanlar Galatasaray'a tek bir gram dahi fayda getirmemiştir. Artık kulübümüz, taraftarına ve halkının fikirlerine açık yönetilmelidir. Galatasaray bir grup güç sahibinin yönetiminde olacak kadar küçük bir camia değildir.

Aslında sözü fazla uzatmaya gerek yok. Her daim ülke eğitiminin yüz akı olan Galatasaray Lisesi'ne dahi yakışmayacak dikta ve statükocu sistemin derhal yıkılmasını ve demokratik koşullarda taraftarının da fikirlerine açılmasını İSTİYORUZ! Gerekli tüzük çalışmalarına katılmayan her Galatasaraylı, camiasına İHANET ETMİŞ OLACAKTIR! Üyelik veya yarı üyelik için gerekli çalışmalar başlatılmalıdır! Gelin, Galatasaray'a maddi anlamda da ŞANLI GÜNLERİNİ YAŞATALIM! Hep beraber tek vücut TEK YÜREK olalım!