Taraftarlardan teröre tepki

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Kasımpaşa, Medipol Başakşehir, Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve Bursaspor taraftarları, terör saldırılarını protesto etti.
Taraftarlardan teröre tepki
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Kasımpaşa, Medipol Başakşehir, Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve Bursaspor taraftarları, terör saldırılarını protesto etti.

İstanbul'un farklı noktalarından yola çıkan taraftarlar, değişik güzergahları izleyerek, Tünel'de toplandı. Burada bir süre bekleyen taraftarlar, Türk Bayrakları ve "Seni seviyoruz Reis, rehber Kur'an, hedef Turan", "Hepimiz, Türk'üz, Kürt'üz, Sünniyiz, Aleviyiz" , "Hepimiz birlikte Türkiye'yiz" yazılı bir pankartlarla Taksim yönüne yürüyüşe geçti.

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Vatan, sana, canım feda", "Kahrolsun PKK" ve "Kürt-Türk kardeştir, bölücüler kalleştir" şeklinde sloganlar atan taraftarlar, terör saldırısının olduğu yere kadar omuz omuza yürüdü.

Taksim Meydanı'na yürümek isteyen taraftarlar, polisin güzergaha dikkat edilmesi yönündeki uyarıları üzerine, Beyoğlu'ndaki terör saldırısının olduğu yerde yürüyüşü sonlandırdı.

Burada da bir süre slogan atan taraftarlar adına, Osman Özütler basın açıklamasını okudu.

Terörü ve destekçilerini lanetlemek için toplandıklarını belirten Özütler, "Terörün dini, dili, ırkı, mezhebi, vatanı olmaz. Terör o kadar acımasızdır ki bebek, çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı ve masum ayrımı yapmaz. Son zamanlarda ülkemiz haricinde Avrupa'da yapılan ve onlarca masum insanın hayatını kaybettiği saldırılar, bunun en büyük ispatıdır" dedi.

Özütler, terörün insanlığın huzuruna kasteden bir olaylar silsilesi olduğunu söyleyerek, terörle dünyanın her yerinde, hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini anlattı.

Tüm insanları teröre karşı durmaya ve duyarlılığa davet ettiklerini aktaran Özütler, "Zira 'benden uzak olan beni ilgilendirmez' mantığıyla bu sorun asla çözülemez. Bu düşüncelerle Fransa ve Belçika'da yapılan terör saldırılarını tekrar kınarken, aynı hassasiyetin ülkemizde yıllarca süren ve onbinlerce masum insanımızın canını kaybettiği terör saldırılarına da gösterilmesini tüm dünyadan bekliyoruz. Tüm dünya şunu bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti, bizler gibi evlatları var olduğu müddetçe, asla teröre teslim olmayıp bu illeti yenip ilelebet payidar olacaktır" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından taraftarlar, protestoyu sonlandırdı.