Burak'tan geri dönüş sözleri

SPORCOPE ÖZEL - Galatasaray'ın eski golcüsü saat 17:00'da Atatürk Havalimanı'ndan özel uçakla Çin takımının kamp yaptığı Dubai'ye gitti
Burak'tan geri dönüş sözleri
SPORCOPE ÖZEL - Galatasaray'ın eski golcüsü saat 17:00'da Atatürk Havalimanı'ndan özel uçakla Çin takımının kamp yaptığı Dubai'ye gitti

Havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Burak Yılmaz önemli açıklamalar yaptı.

İşte Burak'ın yaptığı açıklamalardan satır başları;

"Kulübümün de durumunu düşünerek gitme kararı aldım. İlk defa kararımı gitmekten yana kullandım. Çin büyük oyuncuların yarışacağı bir yer. Bize de nasip oldu. Gidince göreceğiz. Taraftarımız her zaman güzel futbol, güzel gol, her zaman kupa ister. Biz de her zaman bunları onlara verdiğimizi düşündük."

"Taraftarımızı Rize'de yüzümüze çakmak atıldığı zamanla, bana basın karşısında verdikleri destekle hatırlayacağım. Taraftardan rica ediyorum, takımımıza sahip çıkın. Kader arkadaşlarım var takımda. Onlara destek olsunlar. Galatasaray taraftarından Allah razı olsun. Onları her zaman iyi hatırlayacağım."

"SONUÇTA KARDEŞİ GİDİYOR"

"Galatasaray'ı yuvam olarak görüyorum. İçimden bir parçanın eksildiğini hissediyorum giderken. Tekrar Galatasasaray'a dönmeyi konuşmak için erken. Ama geri dönmek benim için onurdur. Tabii Selçuk İnan ile ayrı bir hukukumuz var. O da üzgün. Sonuçta kardeşi gidiyor."

"Mustafa hocanın yanına gittiğim zaman benimle çok uzun bir konuşma yaptı. Kendisine minnettarım. Bir baba kazandım. Türkiye'nin en büyük 3 hocasıyla çalıştım. Mustafa hocanın üzerinde çok güzel etkiler yarattığımı düşünüyorum. Takımımıza, hocamıza, arkadaşlarımıza destek olun. Galatasaray yeniden ayağa kalksın."

"Bir takımın ayağa kalkması sportif başarıdan geçer. Galatasaray'ın önündeki hedefler bitmedi. Takımda golcü çok. Umut var. Allah izin verirse Umut da gol atacak. Sneijder var.Transfer dönemi bittikten sonra transfer olduysam yönetim mutlaka bir şey düşünmüştür. Siz bilmiyorsanız ben de bilmiyorum. Mustafa hocanın ne düşündüğünü biliyorum. Takım içindeki alternatif futbolcuları orada oynatacağını söyledi."

142 MAÇTA 82 GOL

5 milyon euro'ya 2012'de Trabzonspor'dan transfer edilen Burak Yılmaz, Galatasaray forması altında 142 resmi maça çıktı ve 82 gol kaydetti. (maç başına 0,58 gol ort.)  30 yaşındaki tecrübeli futbolcu bu sezon ligde oynadığı 15 maçta 9 gol attı. Burak Yılmaz, bu sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki 4 maçta ise ağları sarsamadı.