Taraftarlara iki haber

 
Taraftarlara iki haber
 

Beşiktaş'ın yeni mabedi Vodafone Arena'nın numaralı alt tribününe kurucularından Şeref Bey'in, kapalı alt tribüne ise unutulmaz futbolculardan Baba Hakkı'nın adı verilecek.

Beşiktaş yönetimi ayrıca, futboluyla olduğu kadar futbol yazarlığıyla da basında ayrıcalıklı bir yer edinen eski futbolcusu Vedat Okyar'ın adını da basın tribününe verme kararı aldı.

Stadın isim sponsorluğu için 115 milyon dolara Vodafone Arena ile 10 yıllığına anlaşan siyah beyazlılar, deniz tarafındaki kale arkasının isim sponsorluğunu Denizbank'a, diğer kale arkasının isim sponsorluğunu da Spor Toto'ya satmıştı.

İsimler de yazılacak
Kulübün bir diğer projesi de taraftarların isimlerinin olduğu plakaların stat duvarlarına asılması... Buna göre, belirlenecek bir ücret karşılığında isteyen taraftarların isimlerinin yazılı olduğu plakalar bir yıl boyunca stat duvarına çakılacak. Benzer uygulamalar Avrupa'nın önde gelen kulüpleri tarafından da hayata geçirilmiş durumda.

Koltuklar bitmek üzere
Bu arada, stadyum inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Çelik çatı inşaatının tamamlanmasının ardından çatı kaplama işlemine geçildi. Çatı kaplama işlemenin önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Tribünlerdeki koltuk takılması çalışmalarına da hız verildi.  Şu ana kadar stadyumunda bulunan koltukların yüzde 50'sinden fazlası yerlerine takıldığı belirtildi. Koltuklarla yazılan "Vodafone Arena" ve "Beşiktaş" yazıları da tamamlandı.

Hürriyet