Taraftarlar, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu coşkuyla kutluyor

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesi, siyah-beyazlı taraftarlarca Türkiye'nin birçok şehrinde coşkuyla kutlandı.
Taraftarlar, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu coşkuyla kutluyor
Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesi, siyah-beyazlı taraftarlarca Türkiye'nin birçok şehrinde coşkuyla kutlandı.

Siyah beyazlı taraftarlar şampiyonluğun garantilenmesinin ardından sokaklara çıkarken, şampiyonluk tezahüratlarıyla sevinçlerini dile getirdiler.

İşte Türkiye'deki Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamaları:

ANKARA

Taraftarlar Güven Park'ta toplandı. Takımları lehine tezahüratta bulunan taraftarlardan bazıları, yanlarında getirdikleri meşaleleri yakıp, havai fişek attı. Araçlarıyla Kızılay'a gelen çok sayıda taraftarda da kornalar eşliğinde takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Kutlamalar nedeniyle Kızılay Meydanı'na çıkan Atatürk, Gazi Mustafa Kemal ve Ziya Gökalp Bulvarları'nda zaman zaman trafikte yoğunluk yaşandı.

KOCAELİ

Beşiktaş'ın şampiyonluğu kazanması üzerine, taraftarlar sağanak yağışa rağmen Cumhuriyet Parkı'nda toplandı. Takımları lehine tezahüratta bulunan Beşiktaşlı taraftarlardan bazıları meşale yakarak kutlamalara katıldı.

[caption id="attachment_81348" align="alignnone" width="680"]kocaeli KOCAELİ[/caption]

Kent merkezinde Alemdar, Hürriyet, Cumhuriyet ve İnönü caddelerinde araç yoğunluğu yaşanan kutlamalarda trafik akışı zaman zaman durma noktasına geldi.

SAKARYA

Taraftarlar, sağanak yağışa rağmen Serdivan ilçesi Bağlar Caddesi'nde toplandı. Taraftarlar, ellerindeki Beşiktaş ve Türk bayraklarıyla takımları lehine tezahürat yaptı.

Kentte kutlamaların olduğu bölgelerde zaman zaman trafikte aksamalar yaşandı.

[caption id="attachment_81350" align="alignnone" width="680"]afyon AFYON[/caption]

BATMAN

Maçın ardından Batman'ın Turgut Özal Bulvarı'nda şampiyonluk turu atan taraftarlar, ellerinde Beşiktaş bayrakları ile sevinç gösterisinde bulundu. Korna çalan taraftarlar, kavşakları trafiğe kapatarak hava fişek gösterisinde bulundu.

SİİRT

Siirt Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen siyah-beyazlı taraftarlar, buradan Güres Caddesi'nde şampiyonluk turu atarak Sancaklar Ortaokulu önüne kadar yürüdü. Beşiktaş ve Türk bayraklarıyla tur atan taraftarlar sevinç gösterileri yaptı.

[caption id="attachment_81351" align="alignnone" width="681"]erzurum ERZURUM[/caption]

ŞIRNAK

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ise maçın bitmesinin ardından Orhan Doğan Caddesi'nde şampiyonluk kutlamaları yaşandı.

Caddelerde uzun kuyruklar oluşturan taraftarlar, caddeleri siyah-beyaz renklerine boyadı.

BALIKESİR

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'de bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine, Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki taraftarlar, maçın bitiş düdüğüyle kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

[caption id="attachment_81352" align="alignnone" width="680"]balikesir BALIKESİR[/caption]

Çok sayıda taraftar, Beşiktaş flamaları ve atkılarıyla kutlama yaptı. Ellerindeki meşaleleri yakan ve "Şampiyon Beşiktaş" tezahüratı yapan taraftarlar, daha sonra yürüyüşe geçti. Çok sayıda aracın konvoy oluşturduğu kutlamalarda, taraftarlar yoğun güvenlik önlemleri altında yürüdü.

Coşkulu kalabalığa araçlarıyla katılanlar ise kutlamalara korna çalarak destek verdi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Beşiktaş taraftarları da takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Maçın bitiş düdüğüyle kent merkezindeki Atatürk Kültür Parkı'nda toplanan çok sayıda siyah-beyazlı taraftarlar, ellerindeki Beşiktaş flamaları ve atkılarla kutlama yaptı.

Ellerindeki meşaleleri yakan ve "Şampiyon Beşiktaş" tezahüratı yapan taraftarlar, daha sonra yürüyüşe geçti. Çok sayıda aracın konvoy oluşturduğu kutlamalarda, taraftarlar yoğun güvenlik önlemleri altında kutlamasını tamamladı.

[caption id="attachment_81353" align="alignnone" width="681"]bilecik BİLECİK[/caption]

ANTALYA

Antalya'daki siyah-beyazlı taraftarlar, takımlarının 3-1 kazandığı Osmanlıspor maçının ardından şampiyonluk kutlaması için Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.

Siyah-beyazlı taraftarlar, meşale yakıp tezahüratlarda bulunduğu sırada bir grup kendilerine taşla saldırdı. Bunun üzerine iki grup arasında kısa süreli arbede çıktı. Kavga eden taraftarları, polisler ayırdı.

Siyah-beyazlı taraftarlar daha sonra kutlamalara devam ederken, bazı Beşiktaşlılar araçlarıyla konvoy oluşturup sevinç gösterilerinde bulundu.

MUĞLA

Beşiktaş taraftarları, Muğla ve ilçelerinde yağışlı havaya rağmen şampiyonluk kutlaması yaptı.

Ellerindeki meşaleler ve flamalar ile Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan siyah-beyazlı taraftarlar, tezahüratlarda bulundu.

[caption id="attachment_81354" align="alignnone" width="680"]karaman KARAMAN[/caption]

Güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalarda, bazı taraftarlar konvoy oluşturup, tur attı. Kutlamalar devam ederken başlayan sağanağa rağmen Beşiktaşlılar, gösterilerini sürdürdü.

Marmaris ilçesinde de Beşiktaşlı taraftarlar, Atatürk Meydanı'na akın etti. Meydanı dolduran taraftarlar, caddeyi trafiğe kapatırken bazıları da konvoy oluşturdu.

BRÜKSEL

Beşiktaş'ın, bitime 1 hafta kala Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine, siyah beyazlı taraftarlar, Türklerin yoğun yaşadığı Schaerbeek'teki belediye binasının önünde toplandı.

Takımları lehine tezahüratta bulunan taraftarlardan bazıları meşale yakıp, havai fişek attı.

[caption id="attachment_81349" align="alignnone" width="680"]bruksel BRUKSEL[/caption]

Araçlarıyla Chaussee de Haecht caddesine gelen çok sayıda taraftar da oluşturdukları konvoy eşliğinde takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Kutlamalar nedeniyle Schaerbeek'e çıkan Rue Meridien ve Chaussee de Haecht caddelerinde, trafikte aksamalar yaşandı.

[caption id="attachment_81355" align="alignnone" width="680"]mersin MERSİN[/caption]