'Tanıdık kuaförün var mı?'

Galatasaray’ın yıldız isimlerinden Bafetimbi Gomis, Sözcü gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
'Tanıdık kuaförün var mı?'
Küçük yaşlardan itibaren yaşadığı sıkıntılardan bugünlere geliş hikayesini anlatan Bafetimbi Gomis, “Bana Türkiye hakkında anlatılanlardan ne kadar yanlış olduğunu anladım. İyi niyet elçiliği yapacağım” diyerek kısa sürede Türkiye hakkında olumlu düşüncelere sahip olduğunu dile getirdi. İşte tecrübeli golcünün röportajından önemli bölümler...

- Fransa'nın güneyinde doğup büyüdüm ve mahalle olarak kötü bir mahalleydi. Hırsızlıkların, kötü alışkanlıkların, imkânların olmadığı bir mahallede büyümek zorunda kaldım. Ağabeyim beni futbolda yönlendirdi. Para kazandıktan sonra onlara yardım etmeye çalıştım. Özellikle kız kardeşlerime daha çok yardımcı oldum. Profesyonel olduktan sonra onlara ev aldım.

- Havaalanına indiğim andan itibaren Galatasaray taraftarına borcum olduğunu hissettim. Çok çalışmamın gerektiğini bildiğim için yanımda ‘fitness' hocası getirdim. Saha dışındaki antrenmanlarda bana yardımcı oluyor. Bir de Türkiye'de yemekler çok lezzetli. Her yenen güzel yemek, futbolcu için çok güzelsonuçlar doğurmayabilir!
- Sevincimin anlamı bana özeldir. Kimseyle bir alakası yok. Futbol hayatım boyunca bunu benimsediğim ve bana iyi geldiğini hisettiğim için böyle bir sevinç gösterisi yapma kararı aldım. Gelirken bana bu sevincin Galatasaray ile özdeşleşebileceği söylenmişti. Yöneticiler, daha iyisini yapabileceğimi söylemişti. Ben de bunu yapıyorum.
- Hedefim önce gol atmak değil, Galatasaray'ın kazanması. Hem atmak hem attırmak istiyorum. Uygun pozisyon görürsem arkadaşıma pas atarım. Arkadaşım gol atar. Burak Yılmaz'dan sonra Galatasaray'ın aradığıgolcüyü bulamadığını biliyorum. Bunun için çalışacağım.

- Beşiktaş iskeletini korumayı başardı. Sadece forvetini değiştirdi. Takıma her giren forvet iyi gol atıyor. Bu, bütün oyuncuların birbiriyle geçirdiği zaman ve diyalogla alakalı. Fenerbahçe ve Galatasaray yeni takım kurdu. Fenerbahçe ve Beşiktaş kadar bizim de şampiyonluk şansımız var.

- İlk derbimiz evimizde Fenerbahçe ile olacak. Biz ilk o maçı kazanmalıyız. Akabinde oraya hesabı kapatmaya gideriz. Her güzel (!) şeyin bir sonu vardır, artık lehimize çevirmemiz gerekiyor. Orada evet Fenerbahçe kazanıyor, onlar için iyi ama artık kendi lehimize çevirmemiz gerekiyor. O deplasmanda kazanırsak çok sevinirim.

- Şampiyon olursak, az bir şey keseceğim saçımdan. Saçım benim kimliğim. İyi hissediyorum kendimi böyle. Bakımı zor ama şampuanlar var, kolaylaştırıyor. Paris'te kuaförüm vardı. Hep oraya gidiyorum. Tanıdık kuaförün var mı?

- Et yemekleri ve Patlıcan yemeklerini severim. En iyi arkadaşım Ndiaye, idolüm ise Muhammed Ali. Gerçek bir başarı öyküsü. (Sözcü)
HABER YORUMLARI