Talisca: Herkes G.Saray'ı konuşuyor ama...

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Anderson Talisca birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.
Talisca: Herkes G.Saray'ı konuşuyor ama...
İşte Beşiktaş'ın yıldız oyuncusunun açıklamaları;

-Artık Türk futbolunu daha iyi tanıyorsun, bir yabancı gözüyle bizim futbolumuzu tanımlasan neler söylemek istersin?

"Türkiye'de özellikle bu sezon hücum futbolu oynanıyor. Takımlar kendi sahalarında olsunlar, olmasınlar çok yüksek hücum gücüyle oynuyorlar.Bazı takımlar çok ofansif oldukları için defans yapmayı beceremiyorlar. Teknik olarak her takımın iyi oyuncuları var ofansif olarak bu tekniklerini kullanıp kalitelerini ortaya koyuyorlar bence defansif olarak bütün takımlar kendilerini geliştirirse, biz de buna dahiliz, çok kaliteli bir kadromuz olmasına rağmen zaman zaman kötü goller yiyoruz. Portekiz'le kıyasladığımda Türkiye Ligi defansif olarak kendini geliştirirse çok daha iyi bir lig olur. En iyi ligler arasına girer."

-Kendisi dışındaki gençlerle ilgileniyor mu diye, Türk futbolunda beğendiği yetenekli oyuncu olup olmadığını soruyorum?


"Ben de özellikle gençleri çok dikkatle izliyorum çünkü kendim de gencim.Trabzonsporlu Yusuf ve o kanatta oynayan kısa boylu genç adam (Burada düşünüyor adını çıkaramayınca Abdülkadir diye biz hatırlatıyoruz ve başıyla onaylıyor) çok iyi... Ülke futbolu için bu gençler çok önemli o gençlerle beraber, genç, yetenekli ve oynayan önemli oyuncular yetiştirirseniz ama oynamaları çok önemli, o zaman çok daha iyi yerlere gelir Türk futbolu!


'A MİLLİ FUTBOL TAKIMI BİRLİK OLAMADI'

"Dışarıdan konuşmak biraz kolay ama sahada içinde olmak bambaşka. Dışarıdan bakınca Türkiye çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım; Cenk, Arda, Oğuzhan, Emre Belözoğlu. İzlanda'ya baktığınızda Türkiye ile bu açıdan kıyaslanamayacak, yan yana gelemeyecek bir takım. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok herkesin görebildiğini ben de görebildim belki biraz daha birlik olabilseydi Milli Takım, birlikte oynayabilselerdi ki futbolun en önemli kısmı takım olmaktır, İzlanda'da bunu gösterdi. Kısıtlı yetenekteki oyuncularla neler yapılabileceğini gösterdi."

'HERKES TABİ GALATASARAY'I KONUŞUYOR AMA'


"İyi bir başlangıç yaptılar şu anda önde oldukları için herkes tabi Galatasaray'ı konuşuyor ama sadece Türkiye Ligi oynuyor Galatasaray, bizim gibi üç günde bir maç oynamıyorlar. Biz üst düzey şampiyonada oynuyoruz, Şampiyonlar Ligi'ndeyiz, ligimiz var şimdi Türkiye Kupası başlayacak, büyük bir kulübüz, iyi bir takımımız var bundan sonra ligin geri kalanında, kaybettiğimiz puanları geri toplamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz, fark kapanır… Yarış zorlu olacak ve biz yine en iddialı takımız."


Fenerbahçe derbisi için Talisca şunları söyledi: O maç geride kaldı, kazanabilirdik, diğer maçlara göre farklı bir maçtı bizim için, farklı sebeplerden dolayı kendi oyunumuzu oynayamadık, o maçta farklı kararlar vardı ama önemli değil o konuda konuşulacak çok fazla bir şey yok.. Trabzonspor maçı var Leipzig maçı var eğer geçmişten konuşacaksak..


AMPUTE MİLLİ TAKIMI'NI KUTLARIM


Talisca'ya futbolun yürekle oynandığını kanıtlayan Ampute Milli Takım oyuncularını ve bu konudaki düşüncelerini soruyorum: "Onların hepsi, tüm takımlarda oynayan ampute oyuncular hepsi büyük sporcular. Çok büyük bir mücadele veriyorlar. Hayatta herkes eşit hiç kimse hiç kimseden üstün değil. Hepimiz bu durumda olabilirdik, onlara sağlık, güç diliyorum. Çok büyük mücadele ediyorlar. Hepsini kutluyorum... (Fotomaç)
HABER YORUMLARI