'Süper' Fenerbahçe taktiği

Sarı-lacivertli ekipte sol kanat Moussa Sow'a teslim edilecek. Sağda ise Lens olacak. Robin van Persie forvette bu ikilinin paslarıyla gol arayacak.
'Süper' Fenerbahçe taktiği
Sarı-lacivertli ekipte sol kanat Moussa Sow'a teslim edilecek. Sağda ise Lens olacak. Robin van Persie forvette bu ikilinin paslarıyla gol arayacak.Fenerbahçe'de transferin tamamlanmasıyla birlikte Dick Advocaat da yeni takım kurgusu üzerinde çalışmaya başlandı. Hollandalı çalıştırıcı 4-3-3 sistemini yine ön planda tutarken, 10 numarasız oyun için güçlü bir hücum hattı kurmaya çalışıyor. Advocaat'ın bu konudaki en büyük kozları ise son transferler Moussa Sow ile Jeremain Lens olacak. Deneyimli teknik adamın, Sow'u sol kanada, Lens'i ise sağ kanada monte etmesi beklenirken, forvette ise Robin van Persie yer alacak.

ORTA SAHA ÇABUK GEÇİLECEK
Bursaspor maçında ileri 3'lü büyük bir aksilik olmazsa bu isimlerden oluşacak. Advocaat, orta saha varyasyonları içinse milli takım kampında bulunan oyuncuların dönmesini bekliyor. Bu bölgede elinde Salih Uçan, Alper Potuk, Mehmet Topal, Ozan Tufan gibi alternatifleri bulunan tecrübeli çalıştırıcının, 2. bölgeyi mümkün olduğunca çabuk geçmeyi planladığı öğrenildi. Bu nedenle dört oyuncudan da topu en kısa sürede kanatlara aktarmaları istenecek.

BEKLERLE TANIŞIKLAR
Jeremain Lens ile Sow'un takıma katılması ile kanatlardaki işlerliğin de artması bekleniyor. Zira iki oyuncunun da arkalarında oynayan oyuncular, eski takım arkadaşları. Lens, sağ bek Van der Wiel ile Hollanda Milli Takımı'ndan tanışırken, aynı dili konuşmaları da ayrı bir avantaj olacak. Moussa Sow da daha önce birlikte oynadığı sol bekteki Hasan Ali sol kanat varyasyonlarını daha etkili hale getirecek.

LENS İSTİM ÜSTÜNDE
Moussa Sow ve Lens'in fizik olarak hazır gelmeleri Advocaat'ı en çok sevindiren husus. Milli arada takıma da yükleme idmanları yapan Hollandalı çalıştırıcı, Bursaspor maçıyla birlikte F.Bahçe'yi istenen kıvama getirmeyi planlıyor.

Fotomaç