Sultanlar set vermedi

2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemelerinde Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımı, A Grubu'ndaki ilk maçında Hırvatistan'ı 3-0 yendi. Filenin Sultanları, grubun ikinci maçında yarın saat 19.30'da Almanya ile karşılaşacak.
Sultanlar set vermedi
2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemelerinde Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımı, A Grubu'ndaki ilk maçında Hırvatistan'ı 3-0 yendi. Filenin Sultanları, grubun ikinci maçında yarın saat 19.30'da Almanya ile karşılaşacak.

Yüksek tempoda maça başlayan milliler, Gözde Kırdar ve Neriman'ın köşe hücumları, Neslihan'ın ise etkili servisleriyle ilk teknik molayı 8-6 önde tamamladı. Arka alandan top çıkartmakta zorlanan Hırvatistan karşısında blok üstünlüğünü de elde eden Filenin Sultanları, yüksek paslı hücumlarla topu sayıya çeviren Kübra'nın skora katkısıyla ikinci teknik molayı da 16-10 önde tamamladı. Setin son ölümünde yine bloklarda rakibine geçit vermeyen Milliler, seti 25-18 kazandı.

İkinci sete Hırvatistan iyi başladı. Poljak ile sayılar üreten Hırvatistan'a karşı Milliler hemen toparlanarak Eda-Naz ikilisinin bloklarıyla skoru dengeledi. Neriman'ın köşeden aldığı sayılar Türkiye'nin teknik molaya 8-5 üstün girmesini sağladı. Mola dönüşü Kübra-Gözde ikilisinin blokları karşısında dağılan Hırvatistan, ikinci teknik molayı da 16-14 geride tamamladı. Grbac ile hücumları sayıya çeviren Hırvatistan, setin son bölümünde etkili savunma yaparak skoru lehine çevirmeyi başardı. (20-18) Karşılıklı sayıların alındığı son bölümde Gözde ve Eda Ay-yıldızlı takımı oyunda tuttu; Kübra'nın blokları ise seti 25-22 kazanmayı sağladı.

Üçüncü sette de özellikle bloklarda rakibine geçit vermeyen Türkiye, pasör Naz'ın hücum organizasyonlarındaki başarısı ve Neriman'ın file üstündeki etkili oyunuyla karşılaşmayı 3-0 kazandı.

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Laszio Adler (Macaristan), Arturo Di Giacomo (Belçika)
Hırvatistan: Milos, Fabris, Jerkov, Poljak, Grbac, Topic ,Bozicevic(Libero), Klaric, Barun, Rajkoviç (Libero)
Türkiye: Naz Aydemir, Gözde Kırdar, Kübra Akman, Neslihan Demir Güler, Neriman Özsoy, Eda Erdem Dündar ,Gizem Karadayı (Libero) ,Polen Uslupehlivan, Güldeniz Önal,
Setler: 25-18, 25-22, 25,17
Süre: 1 Saat 30 dakika

2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemelerinde ilk gün oynanan maçlarda şu sonuçlar alındı:

Hollanda: 2 - Almanya: 3 (A Grubu)

Polonya: 2 -Rusya: 3 (B Grubu)

Hırvatistan: 0 -Türkiye: 3 (A Grubu)

Maçların programı ise şöyle:

14.00 İtalya - Rusya (B Grubu)

16.30 Belçika - Polonya (B Grubu)

19.30 Almanya - Türkiye (A Grubu)