Ankara halkına seslendiler!

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Ferhat Akbaş, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nde ev sahibi avantajını kullanıp, birinci olmayı hedeflediklerini söyledi.
Ankara halkına seslendiler!
A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Ferhat Akbaş, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nde ev sahibi avantajını kullanıp, birinci olmayı hedeflediklerini söyledi.

A Milli Takım, 4-9 Ocak tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek elemelerin hazırlıklarını, maçların oynanacağı TVF Başkent Voleybol Salonu'nda sürdürüyor.

Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hollanda, Almanya ve Hırvatistan ile aynı grupta yer aldıklarını hatırlatarak, "Üçü de çok zorlu ekipler. İlk hedefimiz gruptan çıkmak, ondan sonra önümüze bakmak olacak. Bütün maçlar tek tek apayrı hikayelerde ve zorlu geçecek" dedi.

Sakatlanan Merve Dalbeler dışında ciddi bir problemlerinin bulunmadığını dile getiren Akbaş, "Birinci olursak, olimpiyatlara direkt katılacağız. İkinci ve üçüncü olmamız halinde ise Japonya'daki eleme hakkımızı kullanacağız. Hedefimiz tabii ki ev sahibiyken birinci olabilmek ancak Avrupa'nın en iyi 8 takımı burada, sadece bir takıma bilet var. Bizim için çok zorlu bir süreç ama inanıyoruz. Yapabilecek güçteyiz, umarım başarırız" ifadelerini kullandı.

Ankara seyircisinden, ilk maçtan itibaren milli takımı desteklemelerini isteyen Ferhat Akbaş, şunları kaydetti:

"Ankara seyircisi bizi burada hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Yine geleceklerine eminim. Onlardan tek istediğim, turnuvanın sonlarına doğru değil, ilk maç itibarıyla gelsinler. Çünkü ilk maçlarımız çok daha önemli. İleriki zamanlarda zaten Ankara seyircisi katılacaktır. Çok iyi bir voleybol şöleni olacak. Sadece bizim maçlarımız değil, rakip takımın karşılaşmaları da çok zevkli geçecektir. Maçlara gelirlerse çok şey kazanırlar, eğlenirler."

- Elemeler

TVF Başkent Salonu'nda, 4-9 Ocak'ta düzenlenecek elemelerde, A Milli Takım, A Grubu'nda Hollanda, Hırvatistan ve Almanya ile mücadele edecek.

B Grubu'nda ise Polonya, Rusya, İtalya ve Belçika yer alacak. Elemeler sonunda 1. olan ekip, olimpiyatlara katılma hakkı elde ederken, 2. ve 3. olan takımlar ise Mayıs ayında Japonya'da yapılacak Dünya Elemeleri'nde vize arayacak.

A Milliler, elemelerdeki ilk maçını 4 Ocak Pazartesi günü TVF Başkent Spor Salonu'nda, saat 19.30'da Hırvatistan ile yapacak.