Star, Akşam Ve Kanal 24 Satılıyor!

Star, Akşam ve Kanal 24'ün sahibi Ethem Sancak medyadan çekildi...
Star, Akşam Ve Kanal 24 Satılıyor!
Star, Akşam ve Kanal 24'ün sahibi Ethem Sancak medyadan çekildi...

Bünyesinde Star, Akşam, Güneş gazeteleri ile Kanal 24, 360 TV gıbı kanalları bulunduran Es Medya'nın patronu Ethem Sancak ikinci kez medyadan çekildi.

Süperhaber'in haberine göre, Ethem Sancak kısa süre önce odasını boşalttı, eşyalarını topladı. Sancak'ın bir süredir şirket binasına da gelmediği belirtiliyor.

Sancak, daha önce de Star medya grubuna olan ortaklığını Fettah Tamince'ye devrederek çekilmiş, 3 yıl aradan sonra da Turkmedya grubunu satın almış, Star Medya Grubunu da bünyesine katarak ES Medya'yı kurmuştu.

Ethem Sancak'ın medyadan çekileceği dedikoduları bir süredir konuşuluyordu.

SuperHaber'in ulaştığı bilgilere göre o dedikodular doğru! Es Medya, Türkiye'nin en tanınan inşaat gruplarından birine satılmış durumda. Ya da satılmak üzere.

Medya sektörüne her zaman iddialı giriş yapan Ethem Sancak'ın çekilme nedeni, bu sektörde bir türlü büyüyemiyor olması.

Sancak, büyümek şöyle dursun, yeniden yatırım gerektiren Kanal 24 gibi bir markayı rakip haber kanallarının fersah fersah gerisine düşürdü. Star ve Akşam Gazetelerinin durumu zaten ortada...

Medya kulislerine göre Ethem Sancak, medyaya yatırım yapıp büyütmek yerine bünyesinde yer alan gazete ve televizyonları özellikle kamu reklamları ile finanse edip ayakta tutmaya çalışmak yoluna gitti. Bunun için agresif bir reklam politikası izledi.

Ancak yine de başarılı olamadı. Kredi borçları da katlanınca Es Medya Grubu sürdürülebilirlikten uzaklaşmaya başladı.

Es Medya'nın hangi gruba satıldığı ve bundan sonra yoluna hangi strateji ile devam edeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.