Sponsor bulamayan Gaziantepspor'lular ilke imza attı

Gaiantepspor taraftarları alkışlanacak harekette bulundular. Sponsoru olmayan Gaziantepspor'a dünyada bir ilki gerçekleştirerek "taraftar" sponsor olacak.
Sponsor bulamayan Gaziantepspor'lular ilke imza attı
Gaiantepspor taraftarları alkışlanacak harekette bulundular. Sponsoru olmayan Gaziantepspor'a dünyada bir ilki gerçekleştirerek "taraftar" sponsor olacak.

Takıma sponsor bulunamayınca Gaziantepspor Taraftar Derneği yöneticileri ve taraftarlar bir araya gelerek takıma sponsor oldular. Tribünden destek çıkan taraftar artık oyunculara forma kadar yakın olacaklar.

Eşi benzeri görülmeyen bu uygulamayı başlatan Gaziantepspor Taraftar Derneği yöneticilerini ve taraftarları tebrik etmek gerekiyor.

[caption id="attachment_128482" align="alignnone" width="770"]57cec0fa67b0a917b45358e2 Gaziantepspor Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan KARAKUZULU[/caption]

Dernek Başkanı Karakuzulu Kamil Ocak Stadı'nda yaptığı basın açıklamasında imzalanacak olan sponsorluğu anlattı. Bu sponsorluktan taraftarların takıma destek olarak sponsor olacağını ve formalarda göğüs reklam bölümünde "taraftar" yazacağını söyledi. Dünyada ilk kez yapılacak bu sponsorluk sonucu satılacak 40 bin formanın tüm gelirinin tamamını kulübe devredileceğinden de bahsetti. Öte yandan sponsorluk imzasının perşembe günü atılacağını ve sonrasında "taraftar" yazılı formaların da yeni transfelerin de katıldığı törenle kamuoyuna sunacaklarını söyledi.

 

SPONSORLUĞA SOSYAL MEDYA YOL AÇTI

Uygulamanın sosyal medyadaki Gaziantepspor aşıklarının çağrı sonucu hayata geçirdiğini söylerken, "Sosyal medyada futbol takımımızın forma göğüs reklam sponsorluğu konusunda yapılmış olan açıklamalar bizde bu işi sahiplenme duygusu oluşturdu. Bu konuyu yönetici ve bazı taraftarlarımızla da görüşerek, böyle bir uygulamaya karar verdik" dedi.

40 bin adet satışı konusunda bölge halkının desteğini talep eden İrfan Karakuzulu, "Bu yaptırılacak olan formaların belediyelerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, sanayi ve esnaf odalarımızla görüşerek satışı konusunda kendilerinden destek talep edeceğiz. İki haftada bir gün imza kampanyası düzenleyerek taraftarımızdan da destek isteyeceğiz. Gaziantepspor, taraftarıyla, mülki erkanıyla, sivil toplum örgütleriyle bir bütündür. Bu bütünlüğü ve birlikteliği sağlamak için ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle 7 Ağustos Yenikapı ruhunu Gazi şehrimizde de spor açısından gerçekleştirmek için elimizden gelen bütün çabayı sarf etmeye hazırız. Bu işi başardığımız takdirde Türkiye'de belki de Dünya'da bir ilke imza atmış olacağız" diye konuştu.

Milliyet