"Söylediklerim Beşiktaşlı oyuncuları tahrik ediyorsa..."

A Spor yorumcusu eski hakem Erman Toroğlu, Beşiktaş ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
A Spor canlı yayınına bağlanan Toroğlu'nun sözleri şöyle:

Şenol Güneş'i, Beşiktaş'ı eleştiriyorsunuz diyorsunuz; Beşiktaş ligde şu an liderin 8 puan gerisinde. Çok başarılı değil mi Beşiktaş ligde? Ne demişim, Beşiktaş ligde oynadığı bu futbolu Avrupa'da oynarsa perişan olur. Bakıyorum Avrupa maçlarına, ligdeki gibi oynamıyor Beşiktaş. Bunu bir ara Galatasaray da yapardı. Ligde sallanırdı, gider Avrupa'da iyi netice alırdı. 

Dün akşam Beşiktaş'ı seyrediyorum, Gençlerbirliği maçındaki Beşiktaş'ı seyrediyorum siyah ile beyaz kadar fark var. (Beşiktaş taraftarlarının kendisine olan tepkisi hakkında) Bazı kadınlar vardır mesela. Misal vereyim. Bir erkekle ilişki yaşarlarken, "Bana yalan da olsa sevdiğini söyle" derler. Taraftarlar da bunu istiyor. "Hocam sen beğenmesen de beğendiğini söyle" diyorlar. İyiysen iyi, kötüysen kötüsündür.

Beşiktaş böyle oynarsa Avrupa'da bir halt yapamaz dedik. Türkiye'deki Beşiktaş ile Avrupa'daki Beşiktaş aynı mı arkadaşlar? Dalga mı geçiyorsunuz? Futbolcular maç seçiyor o zaman. Gençlerbirliği maçında 70-80 metre oyuncuların arkasından bile gitmeye zahmet etmeyen Talisca ve Quaresma'ya bakın, bir de dünkü Talisca ve Quaresma'ya bakın.

Eğer benim söylediklerim Beşiktaşlı oyuncuları tahrik falan ediyorsa, harika bir şey. O zaman ben devamlı Avrupa maçlarından önce konuşayım final oynasınlar. Beşiktaşlı futbolcular maç seçiyor. Avrupa'da aldığı sonuçlara bakın, bir de lige. Liderin 8 puan gerisindiler. Başka bir izahı yok. Bunun da sorumlusu Şenol Güneş. Demek ki rekabeti iyi veremiyor. Rekabeti iyi verse, maç falan seçemez bunlar.


Şenol Güneş iyiyse iyi diyeceğiz, kötüyse kötü diyeceğiz. Taraftara göre yorum yapmayacağız, taraftarın kölesi olmayacağız. Taraftarı uyandıracağız, doğru bilgilendireceğiz ve aptal yerine koymayacağız. Taraftar beğenmeyebilir yorumunu. O zaman o yorumcunun olduğu televizyonu kapatacak. "Aslanım, koçum" diyen yorumcuyu izleyecekler o zaman.
HABER YORUMLARI