"Son kez uyarıyoruz"

Spor Toto Süper Lig ekibi Galatasaray, basında yer alan Tek Bilek Tek Yürek bileklikleri haberlerine tepki gösterdi.
Spor Toto Süper Lig ekibi Galatasaray, basında yer alan Tek Bilek Tek Yürek bileklikleri haberlerine tepki gösterdi.

Sarı kırmızılı ekip resmi internet sitesinden konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

Bugünkü Fotomaç Gazetesi'nde yer alan Tek Bilek Tek Yürek bileklikleri hakkındaki haber, yalan ve dedikoduya dayalı ifadelerle doludur. Şunun çok iyi bilinmesini isteriz ki, söz konusu bileklikleri üreten firmanın Galatasaray Spor Kulübü ya da kurulları ile uzaktan yakından bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Tek Bilek Tek Yürek denilerek çıkılan bu büyük dayanışma çerçevesinde, en kaliteli üretimi, en hızlı şekilde ve uygun maliyetle yapacak firma tercih edilmiştir. Kaldı ki Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş.'nin satın alma prosedürleri gayet nettir ve hem iç denetime, hem de bağımsız denetime tabidir.

Yapılan bu haberin, kısa sürede 500 binden fazla Galatasaraylının büyük teveccüh gösterdiği Tek Bilek Tek Yürek dayanışmasına gölge düşürmeye, adeta onu sabote etmeye yönelik olduğuna inanıyor ve medya kuruluşlarını son kez uyarıyoruz:

Hem Fotomaç Gazetesi, hem de kulüple geçmişten kalan sıkıntılarla dolu profesyonel çalışma dönemini bugünkü gazetecilik hayatlarına etiğe aykırı şekilde yansıtan Yeni Yüzyıl çalışanlarına, benzer çizgilerini sürdürmeleri halinde gerekli tüm yaptırımlar uygulanacaktır.

Bu karar, kulübümüzü olduğu kadar meslek ahlakına uygun hareket eden basın mensuplarını koruma amaçlıdır. Galatasaray Spor Kulübü olarak doğru ve ilkeli yayıncılık anlayışından sapanlar hakkında yaptırım uygulamaktan ve hukuki yollardan kulübün çıkarlarını savunmaktan geri kalmayacağımızın herkes tarafından iyi bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü