Sneijder'den terör açıklaması!

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Galatasaray forması giyen Wesley Sneijder, Türkiye ve dünyada yaşanan terör saldırına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Sneijder'den terör açıklaması!
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Galatasaray forması giyen Wesley Sneijder, Türkiye ve dünyada yaşanan terör saldırına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülkesinin basınına konuşan Hollandalı yıldız, terörün yalnızca Türkiye'nin sorunu olmadığını benzer olayların Hollanda'da da yaşanabileceğini söyledi.  Yıldız oyuncu, "Yaşananlar zor bir durum. Terör konusunda tecrübeli biriyim. Burada yaşananlar her yerde, herkesin başına gelebilir. Amsterdam'da yolda yürürken bile bunları yaşayabilirsiniz. Bunları mümkün olduğunca az düşünmeye çalışıyorum. Aslında bu düşünceli bir tavır değil ancak bazen bundan fazlasını yapmaya ihtiyacınız oluyor" dedi.

İstanbul'un en işlek yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısını da değerlendiren Sneijder, buraya sık sık gittiğini ve evinden çok uzak olmadığı söyledi. Sneijder, "Kalverstraat'a benzer bir cadde ancak oradan 10 kat daha kalabalık. Yaşadığım yer İstiklal Caddesi'ne çok uzak değil. Hatta düzenli olarak gittiğim bir yer" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın içinde bulunduğu sezonu da değerlendiren 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, tablonun pek parlak olmadığını ancak Türkiye Kupası'nı kazanarak buradan dahi güzel sonuçlar alabileceklerine inandıklarını belirtti.

Sneijder, "Harika bir sezon geçirdiğimiz söylenemez. Ancak şu mevcut durumdan dahi güzel bir şeyler çıkarmayı denemek zorundayız. Türkiye Kupası'nda yarı finaldeyiz ve kupayı kazanabiliriz. Ancak genel itibariyle sezona baktığınızda evet, kayıp bir sezon. Her şey ters gitmiş gibi gözüküyor." şeklinde konuştu.