"Sneijder'den çok şey öğreniyorum"

Galatasaray'ın sezon başında Porto'dan kiraladığı Portekizli oyuncusu Josue Pesqueira, Süper Lig'de Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basının karşısına çıktı.
Galatasaray'ın sezon başında Porto'dan kiraladığı Portekizli oyuncusu Josue Pesqueira, Süper Lig'de Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basının karşısına çıktı.


Portekizli oyuncu sözlerine önlerinde çok zor bir maç olduğunu söyleyerek başlarken, "Ama evimizde nasıl oynadığımızı da herkes biliyor. Taraftarımızın itici gücüyle birlikte iyi bir maç çıkacağını ve iyi bir sonuç alacağımızı tahmin ediyorum. Umarım her yönüyle Trabzon maçı çok güzel geçer" dedi

Josue'nin basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar şöyleydi:

"SNEIJDER'DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUM"
Geçen seneki kadromuzla bu seneki kadroyu kıyaslayınca dağlar kadar fark var. Oyuncu havuzu geniş ve futbolcu kalitesi çok yüksek. Benim pozisyonum hakkında konuşursak; çok kaliteli bir 10 numaramız; Wesley Sneijder var. İlk geldiğimden bu yana ondan çok şey öğreniyorum. Takımım bana ihtiyaç duyduğu sürece elimden gelen maksimum desteği vermeye çalışıyorum.

"UZUN YILLAR KALMAK İSTİYORUM"
Galatasaray kariyerimi konuşmak için erken ama tabii ki burada devam etmek istiyorum. Kontratım Porto'da. Sadece benim verebileceğim bir karar değil ama hedefim takımıma yardımcı olup burada şampiyonluk yaşamak ve uzun yıllar burada kalmak.

"GÜZEL BİR ARKADAŞLIK ORTAMI VAR"
Gençlerbirliği maçı bizim için önemliydi. 4 senedir kazanamıyorduk. Kimin nasıl oynadığından ziyade alınan sonuç önemliydi. Hocamın direktiflerini ve elimden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalıştım. Tebrikleri sadece sahadakiler değil, kenarda duranlar, 18'de olmayanlar da hak ediyor. Çünkü birbirine bağlı, çok güzel bir arkadaşlık ortamımız var.

Beşiktaş derbisinde son saniyelerde Quaresma'nın kaçırdığı pozisyon daha kritikti. Ağır çekim izlediğinizde çok da fazla şansım, alanım ve zamanım yoktu. İstediğim şekilde pas gelmedi. Dokununca top geriye düştü. Şu anda konuşmak kolay. O anda bire bir o anı yaşadığınızda işler o kadar kolay olmuyor. Galatasaray'da oynuyorsanız, oyunun defansif yönünde de olmanız bu alanda güçlü olmanız gerekiyor. Ben de takıma ofansın yanı sıra defansif anlamda da fayda sağlamak istiyorum.

"ÖZGÜVEN FARKI YOK"
Bursa'da özgüvenim fazlaydı ama buradaki özgüvenim de oldukça yüksek. Ancak Bursa'da oynamakla burada oynamak arasında fark var. Rakibin size yaklaşımı çok farklı. Galatasaray'da daha çok defansa karşı oynuyorsunuz. Bireysel düşüncem ve bireysel performansını düşününce özgüven farkı yok.

"KALİTELİ BİR KADROMUZ VAR"
Olmak istediğim kulüpteyim. Böyle bir kulübe geliyorsanız her zaman oynayamayacağınızı da bilmelisiniz. Çünkü çok kaliteli bir kadromuz var. Bazen 18'e bile giremeyebilirsiniz. Böyle büyük camiada bu daha çok yaşanabilir. Ancak üzgün olduğumu söyleyemem. Arkadaşlarım, teknik heyet beni destekliyorlar. Benim transferime emek harcayanlara tekrar teşekkür ediyorum, çünkü hayalimi gerçekleştirdiler. Hayalimin gerçekleştiği yerde üzgün olmam beklenemez…