Skandal tedavi nedeniyle şut çekemiyor!

Galatasaray'ın orta sahadaki parlayan yıldızı Tolga Ciğerci ayak parmağındaki sorun nedeniyle şut çekemiyor ve ayak içiyle pas verebiliyor.
Skandal tedavi nedeniyle şut çekemiyor!
Galatasaray'ın orta sahadaki parlayan yıldızı Tolga Ciğerci ayak parmağındaki sorun nedeniyle şut çekemiyor ve ayak içiyle pas verebiliyor.

Galatasaray'ın Hertha Berlin'den transfer ettiği ve performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Tolga Ciğerci'nin ameliyat olması gerektiği, bu operasyonun gerçekleşmemesinin futbolcunun performansını etkilediği ortaya çıktı.

AYAK PARMAĞINDA SORUN VAR
Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre; Cim-Bom'un 24 yaşındaki gurbetçi yıldızı, isabetli pas yüzdesi ve 12 bin metreyi aşan koşu mesafeleri ile lige damgasını vurmaya hazırlanırken, geride kalan haftalarda bir tek eksik yönü dikkat çekti: Gol.

Defansif açıdan sınıfı geçen ama hücum yönü bir hayli zayıf görünen ve özellikle şutlarda kaleyi bulmakta zorlanan Tolga Ciğerci'nin bu zaafiyetinde ayak parmağındaki sorundan kaynaklandığı ortaya çıktı. Oyuncunun geçmiştena süregelen rahatsızlığının bunda etkili olduğu belirlendi.YANLIŞ TEDAVİ UYGULANDI
2014 yılının nisan ayında Braunschweig ile oynanan maçta ayak parmağına darbe alan ve sezonu kapatan Tolga, yaklaşık 10 ayda sahalara dönebilmişti. Almanya'daki yanlış tedavi nedeniyle sahalara dönüşü bir hayli geciken genç futbolcunun ayak üstünü kullanmakta zorlandığı, ayak içiyle sadece garanti paslar verebildiği görüldü.

AMELİYAT ERTELENİYOR
Rahatsızlığı kısa sürede sarı-kırmızılı kulübün sağlık heyeti tarafından da tespit edilen futbolcu için ortak karar alındı. Maç içerisinde isabetli ve etkili şut çekemeyen Tolga'nın ayak parmağındaki sorunu tamamen ortadan kaldırmak için sarı-kırmızılı kulübün sezon sonunu bekleyeceği ifade edildi. Operasyonun ardından sorunun çözüleceği belirtildi.