Sivasspor'dan Beşiktaş'a sert yanıt!

Sivasspor Kulübü, Beşiktaş'ın başkan Mecnun Odyakmaz ile ilgili yaptığı açıklamaya sert yanıt verdi.
Sivasspor'dan Beşiktaş'a sert yanıt!
Sivasspor Kulübü, Beşiktaş'ın başkan Mecnun Odyakmaz ile ilgili yaptığı açıklamaya sert yanıt verdi.

Sivasspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, siyah beyazlı kulübün Mecnun Odyakmaz'ın "Beşiktaş'ta bütün futbolcular iyi. Hangisine b..k atacaksın. En kazması Necip sözlerine" sözleriyle alakalı yaptığı açıklamaya yanıt verildi ve Beşiktaş Kulübü'nün tribünlere oynadığı iddia edildi.

Yapılan açıklama şöyle:

"16 Nisan 2016 tarihinde Medicana Sivasspor'umuz ile Beşiktaş arasında oynanan Spor Toto Süper Lig 29. hafta karşılaşması öncesi Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret Orman ve Beşiktaş yöneticileri ile sohbet eden Kulüp Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Fikret Orman ile geçen yıl Sivas'ta oynanan karşılaşma esnasında ‘aralarında geçen bir konuşmanın latifesini yaparken' o esnada sadece genel görüntü aldığını söyleyen sinsi bir kameraman sesli çekim yapmış ve bu video da büyük bir habercilik başarısıymış gibi kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Samimi bir ortamda yapılan sohbette aslında Başkanımız Otyakmaz, Beşiktaş'ın iyi bir takım olduğunu anlatmaya çalıştığı cümleleri Beşiktaşlı yöneticiler tarafından da doğru anlaşılmış olmalarına rağmen konunun kamuoyuna yansımasının hemen ardından resmi siteleri üzerinden uygun olmayan bir üslupla açıklama yapmalarının hakkaniyete uygun düşmediği kanaatindeyiz.

Kaldı ki Beşiktaş'ın yapmış olduğu açıklamadan 1 saat önce başkanımız takımımızın ligde içinde bulunduğu moral bozucu duruma rağmen Necip Uysal'ı arayarak gönlünü almış, hakkını helal etmesini istemiş ve bu istek de Necip Uysal tarafından karşılık bulmuştur.

Tüm bunlara rağmen bu tarz bir basın açıklaması yapılmasının hoş olmamakla birlikte tribünlere oynama görüntüsü vermiş, bu da Beşiktaş yönetim kuruluna yakışmamıştır.

Saygılarımızla…

Medicana Sivasspor Kulübü"