Sinan Güler: "1 sene aradan sonra Euroleague'e kupayla dönmek müthiş bir olay"

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının kaptanı Sinan Güler, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.
Sinan Güler:
Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımının kaptanı Sinan Güler, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da düzenlenen fotoğraf çekimi sırasında Galatasaray.org'a Eurocup şampiyonluğunu değerlendirdi.

Eurocup şampiyonluğunun önemine vurgu yapan kaptan Sinan Güler, "Eurocup şampiyonluğu; hem kulüp olarak hem Ergin abinin sezon başında koyduğu en önemli hedeflerden biriydi. Biz de bunun içerisinde gösterdiğimiz mücadeleyle birlikte kupayı kazanınca çok daha mutlu ve gururluyuz. Bunu, taraftarlarımızın müthiş desteğiyle, Türk basketbol severlerin müthiş desteğiyle başarabilmiş olmak gerçekten mutluluk verici" dedi.

Şampiyonluğun, kariyeri açısından önemli olduğunu söyleyen Sinan Güler, "Euroleague kısmını şu anda düşünmekgüler çok da doğru olmaz çünkü baktığımızda Perşembe günü maç oynadık, Pazar günü lig serüvenine geri dönmemiz gerekiyor. Ama ben ki Euroleague kariyerime bir senelik ara vermiş biri olarak bir sene sonra kupayla beraber geri dönüyor olmak kariyerim adına müthiş mutluluk verici bir olay." diye konuştu.

Galatasaray Basketbol organizasyonunda kenetlenme vurgusu yapan Kaptan Sinan Güler, "Bizim başarılı olmamımızı bizden daha çok isteyen bir taraftarımız var. Biz nasıl motive isek, onlar on kat daha motive oluyorlar. Bunu her Abdi İpekçi'de oynadığımız maçlarda bize hissettirdiklerinden dolayı müteşekkiriz her şeyden önce. Aynı zamanda gelecek sezon Euroleague'in değişen sistemiyle başarılı olmamız adına taraftarın desteği her türlü şekilde artmalı. Burada sadece kombine alacak taraftar değil, kulübe destek olabilecek insanların da dahiliyeti çok önemli çünkü herkes taşın altına ne kadar elini sokarsa bizim de başarımız ona göre yükseliyor. Biz zaten hedeflerimiz doğrultusunda ne yapmamız gerektiğini az çok biliyoruz; önemli olan burada bu hedefe Galatasaray camiasındaki insanların ne kadar inanıyor ve bu inançlarını bize ne kadar hissettiriyor oldukları." şeklinde sözlerini tamamladı.