Simon Kjaer: "Kaptanlık beni değiştirmez"

Fenerbahçe'nin Danimarkalı savunma oyuncusu Simon Kjaer, Monaco'yla oynayacakları Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Simon Kjaer:
Fenerbahçe'nin Danimarkalı savunma oyuncusu Simon Kjaer, Monaco'yla oynayacakları Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kjaer, öncelikli hedeflerinin turu geçmek olduğunu söylerken kaptanlık pazubandını takmanın kendisini değiştirmeyeceğini söyledi. Ayrıca Falcao'yu ciddiye almama gibi bir durumlarının olmadığını söyledi.

Kjaer'in açıklamalarının tamamı şu şekilde:


Böyle büyük bir maçla başlayacağımız için sabırsızlanıyorum. Monaco güçlü bir takım. İnanıyorum, kendimizden eminiz. Monaco'yla iki müthiş maç oynayacağımızı düşünüyorum. Takım olarak turu geçmek öncelikli hedefimiz.

"KAPTANLIK BENİ DEĞİŞTİRMEZ"


Ben yapabildiğim en büyük katkıyı yapmaya çalışacağım. Ben olabildiğince en iyi performansımı sergilemek istiyorum. Takımıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Kaptanlığın yüklediği bazı sorumluluklar var ancak bunlar beni değiştirmeyecek. Hem insan olarak hem de oyuncu olarak değişmeyeceğimi söyleyebilirim. Bundan dolayı da ayrıca mutluyum tabi ki.

"SİSTEM DEĞİŞİMİ KOLAY OLMAZ"


Hemen eskisi gibi olamaz her şey. Bir yıl boyunca çalıştığımız başka bir sistem vardı. Hocamız ve teknik heyetimiz için kolay bir süreç olmadı yeni sistemle çalışmak. Hazırlıklara başlayalı 4 hafta oldu, bazı oyuncularla ise sadece 2 hafta çalışabildik. Oynadığımız son 2-3 maçta takım savunması anlamında kendimizi geliştirdik ve kalitemize inanıyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu sezon da iyi bir savunma anlayışımızın olduğunu düşünüyorum.

"FALCAO'NUN ÖNEMSENMEME GİBİ BİR DURUMU OLAMAZ"


Falcao üst düzey bir forvet. Çok takımda oynadı, büyük takımlarda oynadı ancak eski başarlı döneminde değil. Bunda sakatlığının da etkisi olmuştur. Fenerbahçe savunmasının Falcao'yu önemsememe gibi bir durumu olamaz. Ona karşı oynamak için sabırsızlanıyorum.

"SKRTEL'LE SÜREKLİ KONUŞUYORUZ"


Kısa bir haftaydı Skrtel'le çalışmak için. Sadece o değil, başka yeni oyuncularımız da var savunmada. Sürekli konuşuyoruz, birbirimize düşüncelerimizi aktarıyoruz. Hocamızın ve teknik heyetimizin istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu an bu gidişatı pozitif görüyorum.