"Sıkıntımız var diye pes etmeyiz"

Mustafa Denizli'nin basın toplantısından Sporcope'un derledikleri;
Mustafa Denizli'nin basın toplantısından Sporcope'un derledikleri;
"Maçın bizim adımıza değerlendirilmesi gereken kısmı, gol yemeden kazanmayı amaçladık. Bazı oyuncularımız da farklı bölgelerde görev verdik ve başarılı da oldular. Lazio'nun bu sezon oynadığı son 10 - 11 maçı çok iyi izledik. Tur maçında ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Ben belli bölgelerde alternatifi olmayan kadrom üzerine bir şeyler amaçladım. Bazı kişiler ve oyuncularım adına bu kadro sürpriz olabilir ama öyle değil. Son idmanlarımızı bu oyun üzerine yaptık. Lazio'nun özellikle bu yıl elde ettiği başarılı sonuçların dış saha sonuçları olduğunu biliyoruz. Roma'daki rövanş iki takım için de zor olacak. İkinci maç daha farklı bir şekilde olacak. "

"Kadro açığı demeyelim aslında ama belli bölgelerde sıkıntımız var. Bunu aşmanın birinci yolu, normalin üzerinde istek, arzu ve mücadele ortaya koymak. İkincisi ise, futbolcularımızın başarılı olduğu bölgeler dışında değişiklik yapmak ve buna inanarak oynamalılar. Bütün sinerjimizi toplayarak sahaya çıkmak zorundayız. Sıkıntılarımız var diye pes edecek değiliz. Ben de her teknik adam gibi elimde bol alternatifli bir kadro isterim ama durum bu. Bundan sonraki maçlarımızda da durumlar böyle devam edecek imkan bu. Belli başlı dönemler için düşüş vardı kabul ediyorum. İlk yarı bir dönem düşük olan oyuncularımız ikinci yarıda kendilerini toparladılar."

"Benim form düzeyim iyi. Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumda kadroyu en sağlıklı nasıl kurabilirim. Oyuncularımdan en iyi randımanı nasıl alabileceğim konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Kimle oynadığınız önemli değil, ne oynadığınız önemli. Kazansaydık fevkalede olurdu ama olmadı. Galatasaray bir çok başarısını da dış sahada elde etmiştir."