Şeytan bu kez üzülmedi

İngiltere Federasyon Kupası 4. Tur mücadelesinde Derby County ile Manchester United karşı karşıya geldi.
Şeytan bu kez üzülmedi
İngiltere Federasyon Kupası 4. Tur mücadelesinde Derby County ile Manchester United karşı karşıya geldi.

Pride Park'ta oynanan karşılaşmayı Manchester United 3-1 kazanarak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

Karşılaşmada Manchester United'a galibiyeti getiren golleri 16. dakikada Wayne Rooney, 65. dakikada Daley Blind ve 83. dakikada Juan Mata kaydetti. Derby County'de ise 37. dakikada George Thorne'un kaydettiği gol ise teselliden öteye gidemedi. Mücadeleye rotasyon takımı ile çıkması ile beklenen Manchester United'ın turu geçmek için as takımı ile sahaya çıkması ise dikkatlerden kaçmadı.

Bir önceki turda Sheffield United'ı tek golle eleyen Manchester United, bir diğer Championship ekibi Derby County'i de eleyerek yoluna devam etti. Bilindiği gibi Şampiyonlar Ligi'nden elenen ve Premier Lig'de de bir türlü beklenen seviyeye gelemeyen Manchester United'ın Federasyon Kupası'nda yoluna devam etmesi suların Van Gaal açısından durulmasını sağladı.

Championship'te oyadığı futbolla Premier Lig'e göz kırpan ekiplerden biri olan Derby County ise kupadan elenerek hayal kırıklığı yaşadı.

İngiltere Federasyon Kupası'nda Manchester United'ın bir sonraki rakibi ise önümüzdeki günlerde yapılacak kura çekimin ardından belli olacak.