"Resmen Beşiktaş'a gitmiştim"

Lig'de ikinci devre yarın başlayacak ancak Mersin İdman Yurdu'nun hala bir teknik direktörü yok.
Lig'de ikinci devre yarın başlayacak ancak Mersin İdman Yurdu'nun hala bir teknik direktörü yok.

Bu tabloda en zorda kalanlar ise futbolcular. Hangi sistemde oynayacaklarını ya da gelecek teknik direktörle uyum sağlayıp sağlayamayacaklarını bile bilmiyorlar.

Mersin'de moraller bozuk, bu tabloda bir futbolcu ile röportaj yapmak da çok kolay olmadı. Takımın orta sahadaki çalışkan isimlerinden Murat Ceylan, Sporcope'a konuştu, istedikleri tek şeyin 'huzur' olduğunun altını çizdi. Ceylan, "Kulüp huzurlu olursa, bu futbolcular bu şehri Süper Lig'de tutar" diyor.

İşte Murat Ceylan'a sorularımız ve verdiği yanıtlar:

-İlk yarı Mersin İdman Yurdu adına çok kötü geçti, bunun sebepleri nelerdi?
Geçen sene çok iyi başladık ve ligi de iyi bir yerde bitirmiştik. Bu sezona başlarken, geçen senenin etkisiyle daha iyi şeyler bekliyorduk. Tam tersi oldu. İlk yarıyı sondan bir üst sırada bitirdik. Bazı sıkıntılarımız vardı, bunları gözardı etmemek gerekir. İkinci yarıya iyi başlayıp, alabildiğimiz kadar puan almak istiyoruz. Önümüzde 17 maç daha var ve 9 maçı evimizde oynayacağız. Bu 9 maçta 7-8 galibiyet alabilirsek, deplasmanda da alacağımız puanlarla ligde kalabiliriz. Ligin ilk yarısında şansımız da yanımızda değildi, son dakikalarda çok gol yedik. Rahat olsaydık, belki bunlar başımıza gelmezdi.

Mersin'in toparlanması için istediğimiz tek şey huzur. Kulüp huzurlu olursa, bu futbolcular bu şehri Süper Lig'de tutar. Bu konularda daha fazla konuşmak içimden gelmiyor.

-Teknik direktör belirsizliği futbolcuları nasıl etkiliyor?
Tabii ki olumsuz etkiliyor. Sonuçta böyle büyük bir camiada bu olayların olması bizi üzüyor. Artık işin o boyutunu geçtik, futbolcular olarak kendi işimize bakmaya çalışıyoruz. Kafamızdaki tüm soru işaretlerini atmak istiyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen, sahaya çıkıp işimizi yapmaya çalışacağız. Üstümüzdeki Sivasspor ile aramızda yalnızca 4 puan fark var. Takım içindeki arkadaşlık konusunda sıkıntımız yok, iki dönemlik transfer yasağı bizi iyice birbirimize bağladı. Artık hepimiz kardeş gibi olduk.

-Mersin taraftarının desteğini nasıl buluyorsun?
Mersin İdman Yurdu'nun futbola aç bir taraftarı var. 28 yıl Süper Lig'den uzak kalmış bir şehir ve alt ligde olmanın ne kadar kötü bir durum olduğunu biliyorlar. Umarım kötü günlerimizde bizim yanımızda olurlar. Ligde kalmak için taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var.

"BİR ARA RESMEN BEŞİKTAŞ'A GİTMİŞTİM"

-Şampiyonluk yarışında önde gördüğün takım hangisi?
Tek bir favorim var Beşiktaş. Ortaya koyduğu futbolla Beşiktaş şampiyonluk yarışında öne çıkıyor. Beşiktaş'ı izleyen herkes zevk alıyordur. Dar alanda çok iyi paslaşıyorlar, oyunu çok iyi açıyorlar. Tabii ki Fenerbahçe de çok iddialı. Galatasaray'ın da yarıştan koptuğunu düşünmüyorum. Ligde ne olacağı hiç belli olmuyor.

Mücadele olarak iyi bir ligimiz var ama Türk Futbolu olarak tek eksiğimiz göze gelen hoş futbol oynamaktan çekiniyoruz. Umarım ikinci yarıda göze daha hoş gelen futbol oynanır.

-Gaziantepspor'da oynarken Beşiktaş'a imza atma aşamısana gelmiştin. Bu transfer o dönemde neden gerçekleşmedi?
Yaklaşık 5 sene önce bunlar yaşandı. Bazen benim, bazen yönetimsel hatalar oldu. Çok büyük bir çelişki içide kaldım. Ben de gittim-geldim, arada kaldım, bir ara resmen Beşiktaş'a gitmiştim. Daha sonra hoca Gaziantepspor'da hoca değişikliği oldu, hoca bırakmadı ve isenen yüksek bonservis bedeli nedeniyle Gaziatepspor'da kaldım. Gaziatep'te kalınca sıkıntılar yaşadım, kafam dağılınca Samsunspor'a gitmek istedim. Ardından Mersin İdman Yurdu'na dönerek yeniden kendimi toparladım. İnşallah ligde kalırsak Mersin'den gitmeyi de hiç düşünmüyorum.