Serkan Damla: "Bu şehir, her şeyiyle Süper Ligi hak ediyor"

Spor Toto Süper Lig'in son haftasında sahasında Bursaspor'a 5-2 yenilen Mersin İdmanyurdu'nun antrenörü Serkan Damla, şans verdikleri genç oyuncuların gol atmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Serkan Damla:
Spor Toto Süper Lig'in son haftasında sahasında Bursaspor'a 5-2 yenilen Mersin İdmanyurdu'nun antrenörü Serkan Damla, şans verdikleri genç oyuncuların gol atmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Damla, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, müsabakaya iyi başladıklarını, orta sahası güçlü bir Bursaspor'a karşı iyi mücadele ettiklerini kaydetti.

Takım olarak rakiplerine karşı dirençli bir orta sahayla oynadıklarını anlatan Damla, şöyle devam etti:

"İlk yarı, istediğimiz gibi gitti. Pozisyonlarımız var ama kötü goller yedik. İlk yarı bitiminde Sadiku ile kaleci Nihat Şahin'in sakatlamasıyla zorunlu 2 değişiklik yaptık. Kısıtlı kadro da oyuncu tercihleri açısından bizi zora soktu. Oyuncu değişikliğinden dolayı pozisyon değişikliği de yapmak zorunda kaldık. Bu bizim orta sahadaki direncimizi kırdı ama işin sevinecek tarafı şu, genç kardeşlerimize forma verdik. Bugün özellikle genç kardeşlerimizin gol atması kendilerine olan öz güvenini artırdı. Benim açımdan sevindirici durum bu. Bursasporlu genç kardeşlerimiz de Türkiye 20 yaş altı kategorisinde şampiyon oldu. Oradaki genç kardeşlerimizin de iyi performans sergilemesi, Türk futbolu açısından önemli. Bugün bence maçın kazananı gençler oldu."

Damla, bu sezonun kötü geçtiğini ancak oyuncu kalitesi, camia, taraftar ve statlarıyla ligden düşmeyi hak etmediklerini aktardı.

Yaşanan olumsuzluklar ve sıkıntıların kendilerini bu duruma getirdiğini ifade eden Damla, "Mersin İdmanyurdu camiası, bu işin altından kalkacak yüreğe, cesarete ve birlikteliğe her zaman sahip. Artık herkesin şapkasını önünü koyup bir takım şeyleri düşünmesi, 'Nasıl ayağa kaldırırız?' diye bir şeyler yapması gerekir. Bu şehir, her şeyiyle büyük hedefleri hak ediyor." ifadelerini kullandı.