Sergio Ramos: Çalışmalarımızın ödülünü aldık

Sergio Ramos: Çalışmalarımızın ödülünü aldık


SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid'in kaptanı Sergio Ramos, El Clasico zaferinin ardından basının karşısına çıktı.

Gördüğü kırmızı karta dair yorum yapmaktan çekinen Ramos, galibiyetin önemine vurgu yaptı.

Adım adım gideceklerini söyleyen Ramos, önlerindeki tüm maçlara final gözüyle baktıklarını belirterek "Ayaklarımız yere basmalı. Henüz bir şey başarmadık. Doğru yoldayız ve bu gücümüzü gelecek haftaya da yansıtmalıyız. Adım adım gitmemiz gerekiyor. Aldığımız kötü sonuçlardan sonra bu 3 puanı taraftarlarımızla paylaşıyoruz. Bundan sonra kalan her maça final gözüyle bakacağız" dedi.

Ramos, son haftalarda çok çalışmalarının ödülünü aldıklarını söylerken, "Bize şüpheyle bakan taraftarımızın güvenini kazanmak için bir araç oldu bu galibiyet. Son haftalardaki çalışmalarımızın ödülünü aldık. Bu sezonun finalini iyi getirmek için çok çalışıyoruz. Şu an hiçbir şey yapmadık ama doğru yoldayız" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'in kaptanı, şampiyonluk şanslarını da "Matematiksel olarak mümkün olduğu sürece önümüzdeki 7 maçta savaşmak durumundayız. Alınacak daha birçok puan var" cümleleriyle dile getirdi.

Cristiano Ronaldo'nun galibiyeti getiren golünün çok şey ifade ettiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, "Kazanmak için kalbinizi ortaya koymanız gerekir. Futbol, her zaman rakibiniz karşısında kendinizi test etme fırsatı verir. Bunu yapınca kazandığınız zaferin tadı da bir başka olur. Cristiano'nun attığı gol bu açıdan çok şey anlatıyor" şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.