Serebral Palsi hastası Kurtuluş'un hayali Van Persie ve Nani ile tanışmak istiyor

Serebral Palsi hastası Kurtuluş'un hayali Van Persie ve Nani ile tanışmak istiyor

Rahatsızlığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamayan serebral palsi (SP) hastası 17 yaşındaki Kurtuluş Derinbay, taraftarı olduğu sarı lacivertli takımın maçını canlı izlemenin, Robin van Persie ve Luis Nani'yle tanışmanın hayalini kuruyor.Sakarya'nın Erenler ilçesi Kayalar Memduhiye Mahallesi'ndeki evlerinin bahçesinde, annesinin ve babasının yardımıyla oturduğu tekerlekli sandalyede zamanını geçiren Derinbay'a Kurtuluş'a 4 aylıkken Serebral Palsi (SP) teşhisi konuldu.

O günden sonra çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde fizik tedavi gören Derinbay, az da olsa konuşma, oturma ve ellerini kıpırdatma yeteneği kazandı.

Fenerbahçe sevgisiyle adeta hayata bağlanan Derinbay, sarı lacivertli futbolcularına imzalatılan formalara çok seviniyor.

Kurtuluş Derinbay'un en büyük isteği ise taraftarı olduğu takımın maçını statta izlemek ve çok sevdiği futbolcular Robin van Persie ve Luis Nani'yle tanışmak.

"ELLERİ VE AYAKLARINI AZ DA OLSA KULLANABİLSE MUCİZE OLUR"

Anne Habibe Derinbay, yaptığı açıklamada, oğlunun hastalığını 4 aylıkken doktora kontrole götürdüklerinde öğrendiklerini söyledi.

Kurtuluş'un bir yaşından beri fizik tedavi gördüğünü belirten Derinbay, "Yapabildiğim kadar fizik yapıyorum, yapamadığım yerde tabii ki ilave alıyorum. İsterdim ki haftanın bir günü değil de 5 günü fizik olsaydı. Bizim yapacağımız bu kadar. Allah, inşallah yardım eder, bize güç verirse Kurtuluş'u daha iyiye, ileriye götürmek istiyoruz." diye konuştu.

Derinbay, oğlunu tedavi için götürdükleri Bursa'da 90 seans fizik tedavi alma hakları bulunduğunu, yeterli olmasa da tedavinin çok katkısı olduğunu dile getirdi.

İlave olarak rehabilitasyon merkezinde tedaviye devam ettiklerini aktaran Derinbay, şöyle devam etti:

"Kurtuluş, şu anda elini, ayağını kullanamıyor, her şeyiyle biz ilgileniyoruz. Yeme, içirme, kaldırıp oturtma, her şeyini ama bazen koltukta oturabiliyor, bu yoktu, iki seneden beri bunu kazandık. Ellerini, ayaklarını hafiften de olsa kullanabilse bize büyük bir mucize olur. Bilmiyorum ileride ne olur, mucizeyle yaşıyoruz. Allah'ın verdiği bir can, inşallah daha iyiye gider. Bütün çocuklarımız daha iyi olur inşallah."

Aklının hep Kurtuluş'ta olduğunu anlatan Derinbay, "Fizikten çok büyük fayda gördük. Kurtuluş'un normalde spastiği yüksek olmamış olsa kendi başına zaten oturabilecek. Tamamen bana bağlı yaşıyor, ben olmasam yok. Babamız da çok sağlıklı değil." dedi.

"FENERBAHÇE YENDİĞİ ZAMAN DÜNYA ONUN OLUYOR"

Derinbay, oğlunun en büyük isteğinin Fenerbahçe maçını izlemek olduğunu, Acun Ilıcalı ve Aziz Yıldırım'la da tanışmak istediğini ifade ederek şunları söyledi:

"Bizim hayallerimiz çok büyük ama anne baba olarak yaşlıyız, yapamıyoruz. Benim sağlığım bozuk ama çocuğum bir kerecik olsun Fenerbahçe maçına gitsin isterdim. Hep konuştuğumuz mevzu yatıyoruz, kalkıyoruz Fenerbahçe. Odamızı da görüyorsunuz Fenerbahçe, gece yattığında sarı lacivert çarşaftan başka hiçbir şey kullanmıyoruz. Fenerbahçe, hiç yenilmeyecek, yenildiği zaman sabaha kadar isyanlardayız. Maç seyrederken bambaşka oluyor, sanki kalkıp yürüyecek gibi fakat ismini yanlış koyduk, keşke bir Fenerlinin adını koysaydık."

Baba Namık Derinbay da çocuklarını taşımakta artık zorlandıklarını dile getirdi. Kurtuluş'la konuştukları tek şeyin Fenerbahçe sevgisi olduğuna işaret eden Derinbay, "Yenildiği zaman 2-3 gün uyumayız, hastalık var, ateş basar. Yendiği zaman ise dünya onun oluyor. Hafta sonları maçı seyretsin, gönlü olsun diye teyzesinin evine götürüyoruz." diye konuştu.

"ANNEM NE DERSE DESİN ÇOK İSTİYORUM"

Kurtuluş Derinbay da Fenerbahçe maç kazandığında çok sevindiğini belirterek Luis Nani ve Robin Van Persie başta olmak üzere bütün futbolcuları çok sevdiğini ifade etti.

Derinbay, annesinin Fenerbahçeli futbolcularla tanışmasının hayal olduğunu söylemesi üzerine, "En büyük hayalim, Fenerbahçe maçına gitmek, Nani ve Van Persie ile tanışmak. Annem ne derse desin çok istiyorum." dedi.


 Kaynak: AA