Şenol Güneş: "Vodafone Arena tüylerimizi ürpertti"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-0 kazanılan Kayserispor galibiyetinin ardından oldukça mutluydu.
Şenol Güneş:
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-0 kazanılan Kayserispor galibiyetinin ardından oldukça mutluydu.

Yayıncı kuruluşa konuşan Şenol Güneş, az gol yiyen bir takıma gol yemeden 4 gol attıklarını ve bunun mutluluk verici olduğunu söyledi. Şenol Güneş ayrıca Cenk Tosun'a olumsuz baskının bilerek yapıldığını söyledi.

Şenol Güneş'in yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Rakibimize baktığımızda son haftalarda çıkışta olan bir takımdı. Ligde az gol yiyen, savunması ön planda olan bir takıma karşı zor bir maç olacaktı ama zorlukları aşacak gücümüz olduğunu da biliyorduk. Müthiş bir zeminde, müthiş bir taraftar önünde bu zorluğu aştık.

Maç bu skordan daha da farklı bitebilirdi. Gol yemeden 4 gol atmak bizim için çok önemli. Rakibimize oyunumuzu kabul ettirdik.

Tribünün coşkusu sahaya yansıdı. Onların olumlu katkısı tüylerimizi ürpertti. Oyundan kopmama adına böyle bir taraftar desteği çok önemli.

Zaman zaman kulübeden sahaya ulaşmakta zorlanıyoruz. Çok iyi bir taraftar, çok da iyi bir takımımız var. Bu takım, bu şekilde seneye Şampiyonlar Ligi'ne yakışır bir ekip olacaktır.

Cenk'e bizim olumsuzluğumuz için baskı yapıyorlar. Cenk'in gelecekte Türkiye'nin en iyi santraforu olacağını herkes biliyor. Cenk'in gol atma isteği her zaman var, bugün de attı golünü.

Penaltı kaçırma futbolda olan bir şey. Gomez kaçırabilir ama biz bugün penaltıdan daha net goller de kaçırdık.