Şenol Güneş O'nu geçemedi

Kartal, son 14 sezonun en iyi ikinci başlangıcına imza attı. Şenol Güneş, sadece 2003-2004'teki Lucescu'nun takımını geçemedi.

Şenol Güneş O'nu geçemedi

Kartal, son 14 sezonun en iyi ikinci başlangıcına imza attı. Şenol Güneş, sadece 2003-2004'teki Lucescu'nun takımını geçemedi.


Beşiktaş camiası, Teknik Direktör Şenol Güneş'le "Güneşli günler" görmeye devam ediyor. Yedi sezon sonra Siyah-Beyazlılar'a şampiyonluk kupasını getiren tecrübeli teknik adam, bu sezona da muhteşem bir giriş yaptı. Şu ana kadar oynadığı resmi ve özel maçların hiçbirini kaybetmeyen Kara Kartal, Spor Toto Süper Lig'de yedi haftada 5 galibiyet, iki beraberlik elde etti. Siyah-Beyazlılar, son 14 sezonun en iyi ikinci başlangıcına imza atmış oldu. Şenol Güneş, sadece 2003-2004 sezonunda takımın basında  yer alan Mircea Lucescu'yu geçemedi. Rumen teknik adam, ilk yedi haftada 6 galibiyet, 1 beraberlik almıştı. Topladığı 17 puanla sezona dolu dizgin giren Kara Kartal, savunmasıyla da etkili bir görüntü ortaya koyuyor.


Siyah-Beyazlılar, son bes sezonun iyi savunma performansına imza attı. Bu sezon kalesinde 6 gol yiyen Beşiktaş, 2011-2012'de de aynı performansı göstermişti. 2012-2013'te 11 gol yiyen Siyah-Beyazlılar, 2013-2014 ve 2014-2015'te yedişer ve geçen sezon da 8 golü kalesinde gördü... Ligde bu sezonun ilk dört haftasında dört gol yiyen Beşiktaş, son üç haftada ise iki gol yedi.Marcelo ve Tosic'in bundan katkısı büyük.

SON BEŞ SEZONUN EN iYi SAVUNMASI

Teknik Direktör Şenol Güneş ise basarılı performansa rağmen hâlâ oynanan futbolun gelişmesi gerektiğini düşünüyor. Kayserispor maçı sonrası oyuncularını kutlayan tecrübeli teknik adam, "Böyle zor bir deplasmandan galibiyet aldığınız
için sizi kutluyorum... Ama hücumda daha etkili olmamız gerekiyor. Gereksiz top kayıpları yapmamalıyız. Takım halinde oynamamız gerekiyor... Oyunun akıcılığını engellemeyelim daha iyi olacağız dedi.