Çarpıcı açıklamalarda bulundu

Türkiye Gazetesi'ne röportajda bulunan Şenol Güneş çok kızgın olduğunu belirtmekten kaçınmadı.
Çarpıcı açıklamalarda bulundu
Türkiye Gazetesi'ne röportajda bulunan Şenol Güneş çok kızgın olduğunu belirtmekten kaçınmadı.


Beşiktaş'ın teknik direktörü en çok şampiyon kadro durumuna sinirlenmiş gibi... Türkiye Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Güneş, öncelikli olarak Özyakup konusunu ele aldı.

"Özellikle Oğuzhan geçen sezonun üstüne koymalı. Teklifler aldığını duyuyorum ama onu bir yere bırakmam" dedi. Kaleciye yönelik, "Yabancı kaleciye karşı niye ön yargım olsun? Elimde Neuer ya da Muslera vardı da, oynatmadım mı? Kaldı ki Tolga, Muslera kadar iyi" dedi.

İŞTE O RÖPORTAJI

"Röportaj vermiyorum, tesislerde basın toplantısı yapmıyorum, çünkü ben sözlerimin nereye gideceğini iyi biliyorum. Söylediklerim çarpıtılıyor, sinirleniyorum. Bu kulübün bir işleyişi var. Hoca ne yapar? Teknik olarak mevkileri söyler. Ben de zaten onu söyledim, bunda ne var? Doğruya doğru… İstikrar adına Gomez, Sosa, Töre ve İsmail'in gitmesini istemedim. Takım kurmak kolay mı, oturmuş takımı bozuyor, sil baştan yapıyorsun. Bir takım iyi ise bozulması doğru mudur, asla! Bozulursa ne olacak? Sil baştan, sinerji kaybı. ‘Bizim gittiğimiz yol doğru değil' dediğimizde ‘Sen başkana karşısın' diyorlar. Al başına bela! Ya yeni gelenler istenildiği gibi çıkmazsa? Belki daha iyi olur, onu bilemem ama doğru olan başarılıyı daha başarılarla takviye etmektir. Bunu anlatamadım, anlatmak o kadar zor ki. Ne olursa olsun ben doğruları söylemek zorundayım."


TAKIMIN EKONOMİSİNİ ELE ALDI

"Beşiktaş'a ‘feda' döneminin ardından 8 yıl sonra şampiyonluk yaşatan bir teknik adam olarak istiyorum ki, çok daha iyisini başaralım. Hem ligi, hem kupaları kazanalım hem de Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkalım. Bu sezon amacımız bu. Gruptan çıkarsak kendimizi başarılı addederim. Bu takımın başarısını başkan istiyor, ben de, oyuncularım da istiyor. İşimiz başarmak. O zaman, ben en iyisi için eksikleri söyleyeceğim, yönetim de katkı yapacak. Başkanla bunları konuştum, ne istediğimi söyledim. Transferler; 6 tane yapıldı ama UEFA'ya liste verdim, hiçbirini görmedim. Keşke daha önce alınsalardı. Maalesef şartlar bu… Başkan da ben de Gomez'in kalmasını istedik, olmadı. Ekonomik olarak Avrupalı rakiplerimizle aynı durumda değiliz. O rahatlığa henüz eremedik. Biz adamların istemediği, düşünmediği oyuncularla aynı yarışa katılıyoruz. Durum, bu!"

ÇARŞI'NIN BEKLENTİSİ VAR

"Beşiktaş çok büyük bir camia, taraftarı inanılmaz güzel… Mütevazı, demokrat, samimi, halk tipi ama entelektüel. Ben bunu şuna benzetiyorum. İşçi gibi çalışkan, usta gibi akılcı, sanatçı gibi hisli ve üretken. Daha ilk gün beni bağırlarına bastılar. Ben de onları öyle sevdim. Takımı da sahiplendiler. Ancak, bazı futbolculara karşı ayrımcı tutumlarını yadırgadım. Oysa hangi ebeveyn, çocuğunu derste 10 almadı 3 aldı, diye ötekileştirir? Aksine, başarı için teşvik eder. Yeni dönemde taraftardan bunu bekliyorum."

TALİSCA,OĞUZHAN,ATİBA VE QUARESMA DEDİ

"Bu sezon sihirli dörtgen; Talisca, Oğuzhan, Atiba ve Quaresma. Bunlar çok daha iyi olmak zorundalar. Özellikle Oğuzhan geçen sezonun üstüne koymalı. Teklifler aldığını duyuyorum ama onu bir yere bırakmam. Yine; Tolgay ve Necip'in bu dörtlüye katkı sağlayacağı dönemler olacak. Üç kulvarda mücadele edeceğiz. Her oyuncu, her an hazır olmalı."

AMK Spor