Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının planını belirledi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisindeki oyun anlayışını şekillendirirken bunun sahadaki provasına geçti.
Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının planını belirledi
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisindeki oyun anlayışını şekillendirirken bunun sahadaki provasına geçti.

Hafta boyunca yardımcılarıyla yaptığı çalışmalarla rakibin analizini gerçekleştiren ve futbolcularına özelliklerini anlatan tecrübeli teknik adam taktik çalışmalara başladı. Şenol Güneş, derbide kilit bölge olarak orta sahayı görüyor. Orta sahada kaptırılıp kazanılacak topların maçın seyrini belirleyeceğine değinen Güneş, futbolcularından rakibe bu bölgede üstünlük kurmayı hedefliyor.

Uzun süreli sakatlıkları bulunan Caner, Talisca ve Aras'tan yararlanamayacak teknik direktör Şenol Güneş, derbide sahaya sürmeyi düşündüğü onbiri yarın netleştirecek. Takımla çalışmaya başlayan Tosic formaya yakın gözüküyor ancak tecrübeli teknik adam, Sırp futbolcunun durumunu son kez değerlendirip karar verecek.

Beşiktaş'ta son dönemde form düşüklüğü gösteren ve istenen çizgide bir performans sergileyemeyen Beck'le de teknik direktör Şenol Güneş yakından ilgileniyor. Güneş, özel görüştüğü Beck'e son dönemde yaşadığı düşüşün nedenlerini sordu.

Tüm planlarını Cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe derbisinden galibiyetle ayrılmak üzerine kuran siyah beyazlı takımda, yönetim de teknik heyet ile futbolculara moral desteği vermek için harekete geçiyor. Başta Başkan Fikret Orman, siyah beyazlı yöneticiler maç gününe kadar Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde futbolculara motivasyon ziyaretleri gerçekleştirecek.

Yönetim, futbolculara prim motivasyonunda yapmaya hazırlanıyor. Siyah beyazlı yönetimin, Fenerbahçe derbisinin kazanılması ve Kiev deplasmanında da Dinamo Kiev karşısında istenilen sonucun alınarak dönülmesi halinde futbolculara yüklü bir prim vermeyi gündemine aldığı öğrenildi.

Bu arada Başkan Fikret Orman, kulüp dergisinin Aralık ayı sayısında yazısında, Beşiktaş'ın iyi günde de kötü günde de, el ele yürek yüreğe veren büyük bir aile olduğunu belirtti.

Yazısında, Benfica maçında yapılan farkındalık eylemine destek verdiği için taraftarlara teşekkür eden Fikret Orman, "Üç kulvarda mücadele ederken, onların sadece ve sadece sizlerin desteğine ihtiyacı var. Dev bir çınarın yaprakları olan Beşiktaşlıları birbirine bağlayan ve ayakta tutan asırlık köklerimiz, hiç kimsenin zarar veremeyeceği kadar sağlamdır. Bizler iyi günde de, kötü günde de, el ele, yürek yüreğe çok büyük bir aileyiz" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, sosyal medyada Beşiktaş ve şahsı adına yapılan caps'leri, mizahi paylaşımları keyifle takip ettiğini de belirtti.