Semih Yuvakuran Utku Yuvakuran'ın Beşiktaş transferini anlattı

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, transfer çalışmaları doğrultusunda genç bir ismi kadrosuna kattı.
Semih Yuvakuran Utku Yuvakuran'ın Beşiktaş transferini anlattı
Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, transfer çalışmaları doğrultusunda genç bir ismi kadrosuna kattı.

Kadrosunu Fabri ile güçlendirerek kalesini sağlama alan siyah beyazlılar, eski milli futbolcu Semih Yuvakuran'ın oğlu 18 yaşındaki Utku Yuvakuran'ı kadrosuna kattı.

Daha önce Beylerbeyi'nin kalesini koruyan genç file bekçisinin babası Semih Yuvakuran, transferle ilgili Goal'e önemli açıklamalarda bulundu.

''UTKU'NUN DOĞUŞTAN BİR YETENEĞİ VAR''

Transferle ilgili Goal'e konuşan baba Yuvakuran, "Allah herkese bir yetenek vermiş. Kimine kamyon şoförü olacaksın, kimine marangoz olacaksın demiş. Bizim Utku'ya da kaleci olacaksın demiş. Utku'nun doğuştan bir yeteneği var. Yürümeye başladığından itibaren kaleciliğe ilgisini keşfettim. Bursa'da yazlıkta ona kale yaptım, top atardım, atlayıp zıplardı. 7-8 yaşında 'Ben kaleci olacacağım' dedi. Odasının duvarına Rüştü'nün posterini astı ve arada "Bir gün seni geçeceğim" derdi.'' ifadelerini kullandı.

''BEŞİKTAŞ İSTEMESEYDİ BETIS'E GİDECEKTİK''

Utku'nun çok çalışkan, hırslı, soğukkanlı biri olduğunu söyleyen Semih Yuvakuran, ''Benim gibi telaşlı değil. Aklı hep işindedir. Dünyanın en iyi kalecilerinden biri olmak gibi bir hedefi var. Sürekli Neuer ve Casillas'ı izleyip kendine onları örnek alıyor. Dün akşamstü Real Betis'li yetkililer bizi aradı ve bizi davet ettiler. Ama Beşiktaş önce davrandı ve başkan Fikret Orman işi bitirdi. Beşiktaş gençlere değer veren bir kulüp. En doğru tercihi yaptığımızı düşünüyorum.'' diye konuştu.