Selçuk'tan "frikik" açıklaması

UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile karşılaşacak Galatasaray'da teknik direktör Mustafa Denizli ve kaptan Selçuk İnan basın mensuplarınına açıklamalarda bulundu.
Selçuk'tan
UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile karşılaşacak Galatasaray'da teknik direktör Mustafa Denizli ve kaptan Selçuk İnan basın mensuplarınına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak yarın oynaması durumunda Galatasaray ile 200. maçına çıkacak olan Selçuk İnan konuştu. geçtiğimiz hafta Mersin İdman Yurdu ile oynanan maçta Sneijder ile aralarında yaşanan frikik tartışması ile ilgili soruları yanıtlayan Selçuk, "Sneijder ile yaşanan yaşandı oldu bitti. Belki olmaması gerekiyordu. Sneijder vurur, belki başkası vurur, belki ben vururum. O olay o maçta kaldı. Aramızda sorun olmadı. Çocuk değil, profesyoneliz" ifadelerini kullandı.

"Burak'ın gidişine herkes üzüldü"

Takımdaki en samimi arkadaşı Burak Yılmaz'ın Çin'e transfer olması hakkında da konuşan tecrübeli oyuncu, "Burak benim arkadaştan önce kardeşim. Gitmek kendi tercihi. Onu çok seviyorum. Çok büyük bir oyuncu. O,  buradayken de burada yokken de şampiyon oldum. Profesyonelim. Sahadaki duruşumu etkilemesi söz konusu olamaz" dedi.

Burak'ın ayrılışına sadece kendisinin değil takımdaki herkesin üzüldüğünü söyleyen Selçuk, "Burak'ın gidişine sadece ben değil bütün takım arkadaşlarım üzüldü. Ancak sahada olumsuz bir durum yaratacağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

"Lazio maçı çıkış maçıdır"

Yarın karşılaşacakları Lazio'yu değerlendiren Selçuk, "Gerçekçi olmak lazım. Ligde istediğimiz sırada değiliz. Ama Lazio maçı çıkış maçıdır ve ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Biz taraftarımızla varız. Onlara çok ihtiyacımız var. Başarılarımızda taraftarımızın payı çok büyük" dedi.