Saran spor kanalı açıyor

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, yeni bir spor kanalı açacaklarını duyurdu.
Saran spor kanalı açıyor
Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, yeni bir spor kanalı açacaklarını duyurdu.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Kristal Elma Festivali 2016'ya konuşmacı olarak katıldı. Yaptığı konuşmada yaşam öyküsünü, iş tecrübelerini ve spora verdiği önemi anlatan Saran, ayrıca Saran Group bünyesinde yayın hayatına başlayacak olan Premium içerikli spor kanalı S Sports'la ilgili de açıklamalar yaptı.

"PREMİER LİG'İN YAYIN DEĞERİ 50 BİN DOLAR'DI, BUGÜN 50 MİLYON EURO OLDU"
Sadettin Saran, Saran Group'u kurduğu dönemde Türkiye'de bu kadar büyük bir spor pazarı olmadığını, tek kanallı dönemlerden bugüne gelindiğini ifade etti. Sadettin Saran, dünya spor sektörüyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Sektöre dahil olduğumuz günlerde futbolun değeri dünya genelinde 100 milyon dolar iken bugün 6 milyar dolara ulaştı. Aynı şekilde o dönemde Premier Lig'in yayın hakları değeri 50 bin dolar iken bugün aynı bedeller 50 milyon Euro'ya çıktı. Spor sektörü bu nispette büyürken biz de Saran Group olarak bu alanda büyük atılımlar gerçekleştirdik. Spor ve eğlence medyasında içerik pazarlamada dünyanın ilk 5 firması arasında bulunan Saran Group, farklı alanlarda da büyük gelişmeler kaydetti.

Bugün radyoculuk sektöründen; turizm, eğlence, dublaj, havacılık ve savunma sektörlerine kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösteriyoruz. Bundan sonraki en önemli projemiz ise yeni spor kanalımız S Sport olacak."