Chelsea'ye yeni aday

SPORCOPE DIŞ HABERLER - İngiliz devi Chelsea, haftalardır gelecek sezon takımı kime emanet edeceğini bulmaya çalışıyor.
Chelsea'ye yeni aday
SPORCOPE DIŞ HABERLER - İngiliz devi Chelsea, haftalardır gelecek sezon takımı kime emanet edeceğini bulmaya çalışıyor.

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea'nin geçtiğimiz haftalarda yollarını ayırdığı Portekizli teknik adam Jose Mourinho ayrılık sonrası dönemini Manchester United'la anlaşarak atlatmaya hazırlanırken, ilişkinin diğer tarafında ise henüz su bulanıklığını koruyor.

Mourinho sonrası takımı sezon sonuna kadar deneyimli Hollandalı futbol adamı Guus Hiddink'e emanet eden Chelsea, diğer büyük takımların çoktan önümüzdeki sezonun planlamasını yapmaya başladığı şu dönemde hala yeni teknik direktörünü bulmaya çalışıyor. Londra kulübünde listeye bir aday daha eklendi.

İngiliz basınından Telegraf'ta çıkan habere göre, önümüzdeki sezon için Juvetus'tan Massimiliano Allegri, Atletico Madrid'ten Diego Simeone, İtalya Milli Takımı'ndan Antonio Conte'nin bulunduğu aday teknik direktörler listesine şimdi de Şili Milli Takımı ile büyük çıkış yapan Jorge Sampaoli dahil oldu.

Kariyeri boyunca birçok Güney Amerika takımı çalıştırdıktan sonra 2012 yılında Şili Milli Takımı'nın başına geçen 55 yaşındaki teknik adam geçtiğimiz yaz Şili'ye tarihinin ilk Copa America şampiyonluğunu kazandırmıştı.

Turnuvadan sonra takımdan ayrılmak istediğini söyleyen deneyimli teknik adam, kupa zaferinden kazandığı bonuslardan vazgeçmek ve sonraki kontratından Şili Futbol Federasyonu'na tazminat ödemesi karşılığında sözleşmesini sonlandırmıştı.