Şamil Tayyar'dan Volkan Demirel'e destek

Fenerbahçeli AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye'deki şampiyonluk adayını açıklarken Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim'i de eleştirdi.
Şamil Tayyar'dan Volkan Demirel'e destek
Fenerbahçeli AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye'deki şampiyonluk adayını açıklarken Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim'i de eleştirdi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim'in duygusal davranmaması gerektiğini söyledi.

Süper Lig ve Milli Takım ile ilgili düşüncelerini dile getiren Fenerbahçeli Milletvekili Şamil Tayyar, "Başakşehir şampiyonluğun en güçlü adayı. Bu futbolu devam ettirirse, şampiyon olur. Fenerbahçe de şampiyonluk potasında. Bir heyecan hava yakaladılar. Bu ne kadar kalıcı olur zaman gösterecektir" dedi.

"Duygusal olmamalı"

Türkiye'deki başarının Avrupa arenasına taşınmadığı sürece bir anlam ifade etmediğini de söyleyen Şamil Tayyar, "Futbolda kalite düştü. Seyircinin ilgisi azaldı. Lig kalitesi düşünce milli takımın başarısı da düşüyor. Başarıların Avrupa'ya taşınmadığı sürece ligdeki başarıyı çok önemli bulmuyorum. Gerek kulüpsel gerekse milli takım bazında başarı artmalı. Bunun için de duygusal davranılmamalı. Siyasette olduğu gibi barışmayı bilmiyorsanız kavga etmeyeceksiniz. Fatih Terim, Türk futbolu için değerli bir hoca. Fatih hoca, kadro seçerken duygularıyla hareket etmemeli. Milli takım sorumluluğu var. Fatih Hoca da bunun bilinci içerisinde hareket etmeli" yorumu yaptı.

Volkan Demirel'e destek

Fenerbahçe kalecisi Volkan'ın da Milli takım çatısı altında olması gerektiğini söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Volkan Demirel de milli takımda olmalı. Onu da alsınlar. Fatih hoca, belki Volkan Babacan'ı daha iyi görebilir. Ama Fenerbahçeli Volkan'ı daha yetenekli ve daha iyi bulduğu halde, başka sebepten ötürü almıyorsa bu yanlış. Volkan Demirel de o kadro içerisinde olmalı" ifadelerini kullandı.(İnternetspor)