Samet Aybaba, Gaziantepspor maçını kazanmak istiyor

Samet Aybaba, Gaziantepspor maçını kazanmak istiyor


Eskişehirspor, Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında deplasmanda yapacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde, teknik direktör Samet Aybaba yönetimindeki antrenman, topla ısınma çalışmalarıyla başladı. İdman, futbolcuların pas çalışmalarının ardından dar alanda yaptıkları maçla sona erdi.

Siyah-kırmızılı ekip yarın Adana'ya gidecek ve maç gününe kadar çalışmalarını burada sürdürecek.

SAMET AYBABA'DAN AÇIKLAMALAR

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, 7 Mayıs Cumartesi günü deplasmanda yapacakları Gaziantepspor maçını kazanarak bugüne kadar verdikleri emeğin karşılığını almak istediklerini söyledi.

Aybaba, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Trabzonspor maçının şimdiye kadar oynadıkların en iyi müsabakalardan birisi olduğunu belirterek, muhteşem taraftarın önünde istekli ve coşkulu bir futbol ortaya koyduklarını kaydetti.

Takımın başına geldiğinden beri her maçın adeta final havasında geçtiğini ifade eden Aybaba, şöyle konuştu:

"Şimdi önümüzde ciddi bir Gaziantepspor karşılaşması var. Gaziantepspor maçını kazanıp, bugünü kadar verdiğimiz emeğin karşılığını almak istiyoruz. Rakip takımın başına yeni teknik direktörün gelmesi bizim için fark etmez. Onlar da takım motive olsun diye böyle bir hamle yaptı. Sahaya çıkıp, oynayarak kazanmaya çalışacağız."

Aybaba, Trabzonspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Kıvanç Karakaş'ın Gaziantepspor karşısında forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi.

ÖZGÜR TULUN'DAN AÇIKLAMALAR

Eskişehirspor İdari Menajeri Özgür Tulun, rakiplerinin maçlarda kendilerine gösterdiği ciddiyeti her takıma karşı sergilemesini istedi.

Tulun, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'de son haftaların zorlu geçtiğini vurguladı.

Eskişehirspor camiasının, futbolcuların ve taraftarlarının takımın ligde kalması için büyük mücadele verdiğini anlatan Tulun, şöyle konuştu:

"Alın terimizi son ana kadar dökeceğiz. Rakiplerimiz de ligde mücadele veriyor. Küme düşme hattında mücadele eden takımlara her kulüp eşit seviyede yaklaşmalıdır. Her takıma karşı aynı mücadelenin sergilenmesi lazım. Rakiplerimizin maçlarda bize gösterdiği ciddiyeti her takıma karşı sergilemesini istiyoruz. Hiçbir şaibenin geride bırakılmaması gerekiyor. Eskişehirspor, 50. kuruluş yılında bu duruma düşmeyi kesinlikle hak etmiyor."