"Yaptığı ucuz kahramanlık"

Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu, Spor Toto Süper Lig'de dün oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçının hakkında açıklamalarda bulundu.
Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Ulusu, Spor Toto Süper Lig'de dün oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçının hakkında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın hakemi Deniz Ateş Bitnel'in kurban edildiğini söyleyen Ulusu: "Galatasaray-Trabzonspor maçı bir milattır. Artık herkes şapkasını önüne alarak düşünecek. Trabzonspor Kulübü Başkanı da dün çok güzel konuştu. Aradım ve tebrik ettim. Hakemin de art niyeti yok. Tamamen tecrübesizlik. 7 hakemimize FIFA kokartı veriyoruz. Elinde yeterli hakem yoksa bildirme bu kadar kişiyi, 3 hakem ver. Çocuğu kurban ettiler. Çok üzüldüm ona da" dedi.

"Salih'in yaptığı ucuz kahramanlık"

Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun'un hakeme kırmızı kart göstermesini eleştiren Ulusu, "Salih'in ceza alması lazım. Bu, onun işi değil. Kendisine hakim olması lazımdı. Hakeme gerekli şekilde itiraz edebilirsin ama Salih Dursun'un yaptığı ucuz kahramanlık oldu. Kesinlikle ceza almalı" ifadelerini kullandı.

"MHK ve TFF başkanlarının istifa etmesi lazım"

Hakem hatalarından dolayı tartışmaların daha da artabileceğine işaret eden eski MHK başkanı, "Doğru dürüst bir sistem yok. 'Dereyi geçerken at değiştirilmez' deriz. Atın ayağı kırıldıysa değişir. Bence hemen MHK ve TFF başkanlarının istifa etmesi lazım" dedi.

Ulusu, açıklamalarını "Hakem sorunu TFF'nin güçsüz olduğunu gösterir" sözleriyle sonlandırdı.