"Saha içinde Almanca konuşuyoruz"

Galatasaray futbol takımının genç oyuncusu Koray Günter, Galatasaray'daki iki yılını ve geleceğe yönelik hedeflerini Galatasaray Dergisi'nin 154'üncü sayısında Galatasaray Dergisi'ne anlattı.
Galatasaray futbol takımının genç oyuncusu Koray Günter, Galatasaray'daki iki yılını ve geleceğe yönelik hedeflerini Galatasaray Dergisi'nin 154'üncü sayısında Galatasaray Dergisi'ne anlattı.

"Oynasam da oynamasam da hiç pişman olmadım"

Galatasaray'a geldiğinden beri hiç pişman olmadığını söyleyen Koray Günter, "Geldiğimden beri bir gün bile pişman olmadım, oynasam da oynamasam da. Buraya gelirken hep oynamayı düşünüyorsunuz tabii ama oynamak bir futbolcu için her şey demek değil. Bazen oynamazsın ama hayat ve kafa gelişimi için bu camianın içinde bulunmak bile çok önemli" ifadelerini kullandı.

"Oyuncuların gelişebilmesi için süreklilik gerekiyor"

Sarı kırmızılı kulübe kariyerinde ileri bir adım atmak için geldiğini söyleyen Koray, "Oyuncuların gelişmesi için gereken ilk şey süreklilik. Her hafta 90 dakika oynayıp maç temposuna alışmamız lazım. Sürekliliği kazandıktan sonra da iyi bir performans ortalaması tutturmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu herkes için zor. 30 yaşındaki oyuncu da baskıyla, koşullarla oyun içinde dağılabiliyo" dedi.

"Bu kulübün geleceği olmak istiyorum"

Hamza Hamzaoğlu döneminde forma şansı bulmaya başladığını söyleyen genç oyuncu, "Hocamıza da çok teşekkür etmiştim bana güvendiği için. Şimdi tekrar öyle bir döneme gelmeye başladım. Kendime güveniyorum. Bu kulübün geleceği olmak istiyorum. Fırsat verilirse, bana güvenen bir hoca olursa ve bir süreklilik kazanırsam olacağımı da düşünüyorum. Kendi kalitemi biliyorum. Henüz her şeyi yüzde 100 veremiyorum saha içinde. Ama yine de aklımdan geçenleri zor kolay demeden deniyorum. Çünkü her oyuncu ne yapabileceğini ne yapamayacağını bilir" dedi.

"Saha içinde Almanca konuşuyoruz"

Hakan Balta'ya çok iyi anlaştığını söyleyen Koray, "Saha içinde Almanca konuşuyoruz, benim için biraz daha kolay ve rahat oluyor. İkimiz de topu oyuna sokabilen oyuncularız. Aurelien'le de gayet iyi performans gösterdik.  70'inci dakikadan sonra yorgunluk başlıyor. . Bu idmanla kazanılabilecek bir tempo değil, maçlara çıkmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Hummels ve Ramos'u örnek alıyorum"

Futbolda örnek aldığı isimler hakkında da konuşan Koray, "Son zamanlarda çok eleştiri alsa da bana göre dünyanın en iyi stoperlerinden biri Mats Hummels. Onu örnek alıyorum. Onun dışında stilini çok beğendiğim Sergio Ramos var. Topu oyuna çok iyi sokan bir stoper.. Tabii ki onlar dünyanın en iyileri, onlar gibi olacağım demiyorum ama kendimi geliştirmek için ikisine benzemeye çalışıyorum" dedi.

"Dortmund gibi biz de zor durumu atlatabiliriz"

Koray Günter, daha önce formasını giydiği Borussia Dortmund'ın da Galatasaray gibi zor dönemlerden geçtiğini belirterek, "Dortmund'a ilk gittiğimde kulüp neredeyse batmak üzereydi. O dönemde çok doğru kararlar verildi. Taraftar ve kulüp bütünleşti. Kulüp kurtarıldı Bayern Münih'le başa baş giden, iki kez şampiyonluk kazanmış, Şampiyonlar Ligi'nde final oynamış bir takım yaratıldı. Biz de bu zor durumu atlatırız. Kimse geçen seneyi unutmasın. Geçen sezon şampiyonluğu kazanan da aynı kadroydu. Kenetlenelim, birbirimize güvenelim ve destek olalım. Gelecek senelerde inşallah çok daha iyi yerlere geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Galatasaray.org