Sabri'den olay açıklama!

Galatasaray'ın deneyimli oyuncularından Sabri Sarıoğlu, Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Sabri'den olay açıklama!
Galatasaray'ın deneyimli oyuncularından Sabri Sarıoğlu, Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili değerlendirmesinde futbol anlamında kazanmayı hakettiklerini belirterek kendisi hakkında yapılan eleştirilere de ateş püskürdü.

"DAHA ÇOK GOL ATABİLİRDİK"

"Güzel maç oldu, iyi başladık. İstekli ve arzulu şekilde. Bol pozisyona girdik. Penaltı golüyle geriye düştük ama maçı çevirmek için saldırdık. Daha çok gol de atabilirdik. Bugün kazandık ve arkadaşlarımı da kutluyorum"

"TRABZONSPOR İNŞALLAH BÖYLE ŞEYLERİ BİR DAHA YAŞAMAZ"

"Benim oynadığım maçlarda ilk kez başıma böyle bir şey geliyor. Eskiden Beşiktaş'ın da başına gelmişti ama sonuçta oynadığım maçlarda böyle bir şey olmadı. Trabzonspor'a da geçmiş olsun diyorum. Bol pozisyonumuz vardı, kazandığımız için mutluyuz"

"Sonuçta rakibimiz ama aynı meslekten arkadaşlarımız. Futbol sadece mücadele edip kavga gürültü ile yapılan bir meslek değil. Özer'i de Salih'i de çok severim. Salih zaten bizde de oynadı, sevdiğim bir kardeşimdir. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşamazlar"

"BASIN ORGANİZE ŞEKİLDE BENİ KARALIYOR"

"Aslında çok konuşmak istemiyorum ama, 20. yılımı doldurdum bu kulüpte. Elimden geldiğince mücadele etmeye çalışıyorum. Galatasaray sevgisini içimden kimse sökemedi. Talihsiz 3 aylık takımdan ayrı kaldığım dönemden sonra hak ederek geri dönüşüm, geçen seneki şampiyonlukta pay sahibi olmak benim için gurur kaynağı. Kendimi sadece maçlara verdim. Oynamadığım zaman da oynayanları ne kadar çok motive edebilirim onu düşünürüm. Kadro dışı kaldığım dönemde organize şekilde beni karaladılar. Geçen seneki şampiyonluktan sonra kulübüm bana bir sözleşme teklif etti. Ben hiç pazarlık etmedim. Etsem neden 1+1'i niye kabul edeyim. Ama basın benim Türkiye'nin en çok kazanan oyuncusuymuşum gibi göstermesine anlam veremiyorum."

"EŞİM PİLOT OLDU UÇAK ALDI DEDİLER"

Bu kadar beni sevmeyebilirler, hiçbir gazeteciyle aram kötü olmadı. Neden böyle oluyor ben bilmiyorum. Benden başka kuruşu kuruşuna parası yazılan başka bir futbolcu ben tanımıyorum. Bu kadar çok yazılınca dışarıda insanlar da bana tepki gösteriyor. Bana paragöz dediler, haram dediler. Futbolumu eleştirebilirler ama biraz da saygı göstermeyi bilsinler. Benim Galatasaraylılığımı kimse eleştiremez. Bunların arkasında kimler var, bana açık açık söylesinler. Galatasaraylısın diye seni sevmiyorum desinler. Futbolumla olmasa bindiğim arabaya sallıyorlar, eşim pilot olmuş uçak aldı diye haber yapıyorlar. Oturduğum yerde otel aldım diye haber okuyorum. Allah bana bu sabrı verdiği için şükürler olsun. Ben bütün emeğimi Galatasaray için harcayacağım. Çok konuşucak şey var da daha fazla konuşmak istemiyorum"