Ronaldo'nun kariyerine damga vuran isimler

Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, İngiliz Coachmag dergisine verdiği röportajda kariyerine dair önemli satır başlarını paylaştı.
Ronaldo'nun kariyerine damga vuran isimler
Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, İngiliz Coachmag dergisine verdiği röportajda kariyerine dair önemli satır başlarını paylaştı.

Cristiano Ronaldo geride kalan sezonda Şampiyonlar Ligi ve Euro 2016 zaferi yaşadıktan sonra yeni sezonda beklenen başlangıcı yapamadı. Teknik direktörü Zinedine Zidane ile arası iyi olmadığı öne sürülen 31 yaşındaki yıldız, kariyeri hakkında verdiği detaylı röportajda Fransız teknik adam hakkında övgü dolu sözler kullandı.

''Zidane ilham kaynağı oldu''
Kariyeri boyunca geldiği takımdaki ortamı Zidane gibi değiştiren bir isme şahit olmadığını söyleyen Ronaldo, ''Zidane'ın geçen sene yaptığı buna çok iyi bir örnek. İyi başlamamıştık ama sonrasında onun gelişi kariyerimdeki en iyi sezonu geçirmemi sağladı. La Liga'da harika bir seri yakaladık, Şampiyonlar Ligi'ni kazandık ve Portekiz ile Euro 2016 zaferini yaşadım. Benim ve Real Madrid için müthiş bir sezondu ve doğru antrenörün nasıl ilham kaynağı olabileceğini gördük.'' dedi.

''Figo ve Rui Costa'yı örnek aldım''
Gençlik yıllarında Portekizli yıldızlar Figo ve Rui Costa'nın en üst seviyede nasıl oynadığını izlediğini ve bu seviyeye erişmek istediğini söyleyen Ronaldo, ailesinin 12 yaşında Madeira'dan ayrılıp Sporting Lizbon alt yapısına katılmasına izin verdiğini ifade etti. Messi ile beraber dünyanın en iyi futbolcusunda biri olarak gösterilenyıldız futbolcu, annesinin kariyeri boyunca en büyük destekçisi olduğunu belirtti.

''Benden nefret eden kişilere ihtiyacım var''
Kendisini keşfeden ismin Sporting Lizbon'un scouting şefi Aurelio Pereira olduğunu ve Portekizli teknik adamın hayaında çok önemli bir yeri olduğunu itiraf eden Ronaldo, kendisi hakkında olumsuz düşünen insanlara ihtiyacı olduğunu fark etmesinin, futboldan öğrendiği en önemli şey olduğunu söyledi.

''Futbolun sadece sahadaki 11 kişiden ibaret olmadığını öğrendim''
Euro 2016 finalinde sakatlanarak oyundan çıktıktan sonra devre arasında yaptığı konuşmayla saha kenarından da takıma destek olabileceğini gördüğünü açıklayan Portekizli futbolcu, bu sayede futbolun sadece sahadaki 11 kişiden ibaret olmadığını ve bundan daha önemli şeyler olduğunu öğrendiğini söyledi.

''Manchester United'a gelirken küçük bir çocuktum, Real Madrid'e gittiğimde Ferguson sayesinde bir adamdım''
Kariyeri boyunca en çok etkilendiği teknik adamın Sir Alex Ferguson olduğunu ve kendisi için bir baba figürü oluşturduğunu belirten Ronaldo, Real Madrid'e geldiğinde yetişkin bir adam hâline gelmesini İskoç teknik adama borçlu olduğunu itiraf etti.

En beğendiği futbolcu Messi
En çok beğendiği rakibinin Messi olduğunu açıklayan Portekizli yıldız, medyanın aralarında büyük bir rekabet olduğu algısını yaratmasına rağmen aralarında böyle bir çekişmenin olmadığını söyledi. İyi birer arkadaş olmadıklarını söyleyen Ronaldo, her zaman birbirlerine büyük saygı duyduklarını ve bunu yapmaya devam edeceklerini söyledi.

''Ashley Cole nefes almak için bile bir saniye vermezdi''
Kariyeri boyunca kendisini en çok zorlayan rakibin Ashley Cole olduğunu belirten Ronaldo, İngiliz sol bekin hızı ve sert müdahaleleriyle nefes almak için bile bir saniye vermediğini ifade etti.

''Pepe ile savaşa gideirm''
Ronaldo'nun berabere savaşa gideceği takım arkadaşı ise Pepe... ''Savaşa gitsen yanında hangi takım arkadaşını isterdin?'' sorusuna ''Pepe'' cevabı veren yıldız futbolcu, Portekizli savunmacının sahada her şeyini verdiğini söyledi.(eurosport)