‘Rocket\' yine yaptı yapacağını!

‘Rocket\' yine yaptı yapacağını!


Pazartesi günü Galler Açık'ın birinci turunda Ronnie O'Sullivan, Barry Pinches ile karşılaştığı mücadelede yine oldukça tartışılacak bir harekete imza attı. ‘Rocket' lakaplı efsane, 147'lik seriye verilen 10.000 sterlinlik para ödülünü beğenmeyince bilerek 146'da kaldı. Kariyerinin on dördüncü 147'lik serisini yapmayı elinin tersiyle iten O'Sullivan, maç sonunda yaptığı açıklamada böyle bir başarıya verilen ödülün çok az olduğunu belirtti.

Cardiff Motorpoint Arena'daki mücadelede Pinches'ı 4-1'le geçen ‘Rocket', maksimum break'e son frame'de ulaşmaya çok yakın olmasına rağmen siyah yerine pembe topa gitti ve 146 yaptı ve yüzünde manidar bir gülümsemeyle mücadeleyi sonlandırdı.

O'Sullivan, BBC Wales'e yaptığı açıklamada, "Siyahı tercih edip muhtemelen 147 yapabilirdim. O sırada 10 bin para ödülü olduğunu biliyordum ve ama bu para gerçekten çok az. Maksimum break yapmak gerçekten büyük bir başarı ve bunun 10 binden biraz daha fazla etmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

40 yaşındaki İngiliz snooker oyuncusu, 2010'daki Glasgow'daki World Open'da kariyerinin onuncu maksimum break'ine giderken para ödülünü olup olmadığını sormuş, ödül olmadığını öğrenince 140'ta bırakmaya karar vermişti. Ancak hakem Jan Verhaas'ın ısrarları sonunda dönüp maksimum break'ini tamamlamıştı.

Ronnie O'Sullivan, Galler Açık'ın ikinci turunda Tian Pengfei ile karşılaşacak.