Rıza Kayaalp'in hedefi altın madalya

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, ağustos ayında düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya hedefine ulaşacağına inandığını söyledi.
Rıza Kayaalp'in hedefi altın madalya
Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, ağustos ayında düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya hedefine ulaşacağına inandığını söyledi.

Avrupa şampiyonası sonrası olimpiyatlar için ilk hazırlık kampını tamamlayan Rıza, kamp arasında tatilini değerlendirmek için memleketi Yozgat'a geldi. Burada moral depolayan milli sporcu, kısa tatilini ailesinin yanında geçirerek değerlendirdiğini belirtti.

İlk hazırlık kampında normal çalışmasına devam ettiğini aktaran Kayaalp, "Grekoromen stilde olimpiyatlara katılacak arkadaşlarımızın vize maçları vardı. Grekoromen takım olarak bu maçlarda da iki arkadaşımız daha vize aldı ve toplamda üç kişi olimpiyatlara katılacağız." dedi.

Olimpiyatlara 2,5 aylık bir süre kaldığına işaret eden Kayaalp, bu zaman içinde üç kamp daha yapacaklarını dile getirdi.

Bu kamplarda en iyi şekilde çalışıp performansını yükseltmek istediğini anlatan Kayaalp, ''Biz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hedefimden hiç bir zaman sapmadım. Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak. Herhangi bir aksilik olmazsa şampiyon olacağıma inanıyorum. Çünkü kazanabileceğim kadar çok çalışıyorum. Allah kısmet ederse ülkeme olimpiyat altın madalyasını da getirmek istiyorum." diye konuştu.

"Köyümde huzur buluyorum"

Her fırsatta memleketine ve köyüne geldiğini aktaran Kayaalp, şunları kaydetti:

''Memleketimde ve doğduğum köyde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Özellikle bahar aylarında buralar daha güzel oluyor. Doğasıyla, havasıyla insan gerçekten huzur buluyor. Burada birkaç gün kaldığım zaman bile kendimi yenilenmiş hissediyorum. Onun için her fırsatta köyüme gelerek babaannemi, dedemi, annemi ve babamı görüyorum, onlarla hasret gideriyorum. Burada huzur bulduğum kadar vücudumu da dinlendiriyorum. Bana ayrı bir motivasyon kaynağı oluyor. Kamplarda çok çalışarak, memleketimde de dinlenip moralimi yüksek tutarak en iyi şekilde hazırlanıp olimpiyatta altın madalya sevincini ülkeme yaşatmak istiyorum."