Rıza Çalımbay'dan Galatasaray açıklaması

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avrupa kupalarına katılma hedefi için Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında 24 Nisan Pazar günü Galatasaray ile yapacakları maçı kazanmaları gerektiğini söyledi.
Rıza Çalımbay'dan Galatasaray açıklaması
Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avrupa kupalarına katılma hedefi için Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında 24 Nisan Pazar günü Galatasaray ile yapacakları maçı kazanmaları gerektiğini söyledi.

Çalımbay, yaptığı açıklamada, kalan maçları kazanarak hedeflerine ulaşmayı amaçladıklarını ve Avrupa hedefinin Galatasaray mücadelesine bağlı olduğunu belirterek, "Galatasaray karşısında iki üç misli mücadele etmemiz gerekiyor. Maçı kazanırsak Avrupa hedefimiz devam eder." dedi.

Ligin 29.haftasında sahalarında Kayserispor'a 2-1 yenilerek önemli bir kayıp yaşadıklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam, "İkinci yarıya sıkıntılı başladık, Sakat ve cezalı oyuncularımız dezavantaj oldu. İlk defa Beşiktaş maçında tam kadroya yakın sahaya çıktık ve iyi bitirdik. En zor deplasmanlarından birinde Akhisar Belediyespor'u yendik. Kayserispor'u yenmeliydik ancak şansız bir maç yaşadık." diye konuştu.

GALATASARAY'I YENMELİYİZ

Beşiktaş ve Akhisar Belediyespor maçlarında elde ettikleri galibiyetlerle zoru başardıklarını ancak kazanmaları gereken Kayserispor karşılaşmasından mağlubiyetle ayrıldıklarını anlatan Rıza Çalımbay, "Arkadaşlarımızın bunun bilincinde olması gerekiyor. Çok anlatıyoruz. Denizden çıkıyorsun, derede boğuluyorsun. Kayserispor'a yenilmemiz büyük dezavantaj oldu. Bunu telafi etmemiz için Galatasaray'ı yenmeliyiz." ifadelerini kullandı.

PUAN KAYBEDERSEN AVRUPA HEDEFİ ZORA GİRER

Hedefleri konusunda kontrolün yine ellerinde olduğunu anlatan kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

"Önümüzde rakip olarak gördüğümüz takımlarla maçlarımız var. Bunları çok iyi bitirirsek Avrupa yolu açılır. Öncelikle Galatasaray karşılaşmasına çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Galatasaray maçını galibiyetle bitirebilirsek şansımız çok yüksek. Yenmekten başka düşüncemiz yok. Puan kaybedersek Avrupa hedefi zora girer. Arkadaşlarımızın kapasitelerinin üstüne çıkması gerekiyor. İkinci yarıdaki en büyük sıkıntımız çoğu arkadaşımızın kapasitesinden altında kalması oldu."

GALATASARAY'IN SIKINTILARI AVANTAJ OLMAZ

Rıza Çalımbay, Galatasaray'ın bu sezon yaşadığı sıkıntıların kendileri için avantaj teşkil etmeyeceğini dile getirdi.

Galatasaray'ın da hedefleri olduğunu ve bunun hiçbir zaman bitmeyeceğine dikkati çeken Çalımbay, "Kaliteli oyuncuları var. Her büyük takımın sıkıntıları olur. Galatasaray şu an onu yaşıyor, normal. Atlatacaktır. Yaşadıkları sıkıntılar da bize avantaj sağlamaz." diye konuştu.

ISAKSSON'UN LİDER OLMASI GEREKİYOR 

Tecrübeli çalıştırıcı, takımının ikinci yarıda savunmada büyük düşüş yaşamasına rağmen kadrodaki üç kaleciden de memnun olduğunu söyledi.

Bu sezon savunmada yaşadıkları en büyük sıkıntının savunmayı bir arada oynatma fırsatı bulamamak olduğunu belirten Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İkinci yarı savunmadaki her oyuncuda sorun oldu. Takımımızı bir araya getiremedik. Donk'un gitmesi bile dezavantaj oldu. Kaleciler Ramazan, Isaksson veya Eray fark etmiyor. Isaksson istediğimiz seviyede değildi, o yüzden mecburen değişiklik yaptık. Ramazan iyi oynadı ama onda da düşüşler oldu. Kalecilerin üçü de çok iyi ancak Isaksson'un daha lider vasfına sahip olması ve takımı toparlaması gerekiyor . Sadece kaleci olarak değil, diğer tarafta da toparlaması gerekiyor. Beklediğimiz gibi olmadı, şansızlıklar yaşadı."